Trzeci dzisiejszy mecz w League of Legends European Championship rozgrywał się pomiędzy MAD Lions oraz Teamem Vitality. W poprzednim pojedynku ekipa Polaka zdołała wygrać. Historia tego starcia była jednak zupełnie inna. Przewaga zmieniała się kilkukrotnie, a ostatecznie o wyniku przesądziło jedno użycie superumiejętności.

Team Vitality 0:1 MAD Lions
Szygenda
Lulu
Armut
Gwen
Selfmade
Xin Zhao
Elyoya
Lee Sin
LIDER
Sylas
Humanoid
Orianna
Crownshot
Tristana
Carzzy
Kai’Sa
Labrov
Braum
Kaiser
Rakan

W pierwszych minutach mogliśmy zobaczyć wiele pojedynczych starć, które nikomu nie przyniosły eliminacji. Zawodnicy skupiali się na zdobywaniu taktycznej przewagi. Zabójstwo padło w końcu w 10. minucie. Adam "LIDER" Ilyasov popełnił błąd i przeliczył się w walce z Markiem "Humanoidem" Brázdą. Dodatkowe złoto na koncie Czecha znacznie utrudniło grę midlanerowi Pszczół. W 12. minucie Norweg miał aż 2 tysiące sztuk złota mniej od swojego rywala.

Oskar "Selfmade" Boderek wraz z LIDEREM trochę podkręcili tempo i postanowili wyłapać wrogiego toplanera. Dzięki temu Polak miał już dwie eliminacje i mógł poważnie zaszkodzić obrońcom tytułu. W 18. minucie doszło do walki drużynowej, w której Humanoid upadł i oddał dużą nagrodę prosto w ręce Juša "Crownshota" Marušiča. Nie minęły dwie minuty i sytuacja się powtórzyła. Po śmierci Czecha Pszczoły mogły przejąć fioletowe wzmocnienie.

Niesamowicie równa gra, Humanoid wygrywa spotkanie jednym ultem

To nie był łatwy mecz dla midlanera MAD. W 22. minucie doszło do ważnego teamfightu, w którym Selfmade usunął z mapy Oriannę i nagle Lwy nie były w stanie nic zrobić. Przewaga w złocie na korzyść Vitality urosła do 6 tysięcy sztuk złota. Mistrzowie Europy znaleźli jednak idealną okazję do odbicia się. Humanoid wraz ze swoim strzelcem zainicjowali batalię na dolnej alei, w której jako pierwszy padł Crownshot. Dzięki temu MAD poradziło sobie z resztą Pszczół i mogło wziąć następnego Barona. Były zawodnik Illuminar Gaming zniszczył później w pojedynkę wrogi inhibitor.

Teraz Vitality musiało przejść do defensywy. Pszczoły znalazły dobry teamfight i wydawało się, że po raz kolejny odwróciły losy gry. Lwy następnie bardzo szybko przejęły Barona Nashora, ale stan posiadanego złota między obiema ekipami był identyczny. W 36. minucie doszło do kluczowego starcia. Humanoid znalazł idealną pozycję do użycia superumiejętności na trzech rywalach i to przesądziło o wyniku spotkania. Chwilę później obrońcy tytułu niszczyli już wrogi Nexus.

Już za chwilę Rogue podejmie Astralis. Po więcej informacji dotyczących aktualnego splitu LEC zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru: