STS
fot. twitter.com/AlexScott

FIFA 22: Po raz pierwszy w historii w grze będzie angielski kobiecy komentarz

FIFA 22 pod wieloma względami ma być rewolucyjną odsłoną serii od EA Sports. I chociaż spora część z zapewnień twórców to klasyczna PR-owa gadka, to edycji 22 nie da się odmówić pewnej dozy naprawdę znaczących usprawnień oraz zmian. I to nie tylko tych dotyczących mechanik obecnych w grze.

FIFA 22 również z kobiecym komentarzem

Po raz pierwszy w historii cyklu użytkownicy, którzy zdecydują się na angielską wersję językową, usłyszą komentarz nie tylko w wykonaniu mężczyzn, ale i kobiety. Oficjalnie swoją kooperację z Kanadyjczykami z Electronic Arts potwierdziła bowiem Alex Scott, czyli była piłkarka, która większą część swojej kariery spędziła w Arsenalu, notując przy okazji aż 140 występów w angielskiej drużynie narodowej. Co prawda 2018 roku odwiesiła buty na kołek, ale wówczas też rozpoczęła swoją przygodę ze światem mediów i współpracowała m.in. ze stacjami BT Sport oraz Sky Sports. Ponadto była częścią obsady, która w 2018 roku relacjonowała w BBC mistrzostwa świata w Rosji.

Z radością dzielę się z wami informacją, że dołączam do rodziny FIFA i będę komentatorką w grze FIFA 22 – ogłosiła Scott za pośrednictwem mediów społecznościowych. – To wielka chwila dla FIFY, dla futbolu, ale również i dla wszystkich kobiet i dziewczyn z całego świata. To także wielka chwila dla mnie, zarówno pod względem prywatnym, jak i zawodowym. Jestem pierwszą anglojęzyczną kobiecą komentatorką, która będzie obecna w FIFIE, ale z pewnością nie będę ostatnią. Jestem pewna, że to dopiero początek wzmocnienia kobiecej reprezentacji w grze FIFA oraz w całej piłkarskiej społeczności – zapewniła.

Kobiecy futbol obecny w FIFIE od dawna

W tym miejscu warto wspomnieć, że nie jest to pierwszy raz, gdy EA Sports zwraca się w kierunku kobiecej piłki nożnej. Wszak już od czasów FIFY 16 w grze sterować można poczynaniami nie tylko piłkarzy, ale i piłkarek – w tej edycji po raz pierwszy w historii znalazły się kobiece drużyny narodowe. Z kolei FIFA 19 otrzymała dedykowaną aktualizację, dzięki której można było rozegrać całe mistrzostwa świata pań, które między czerwcem a lipcem 2019 miały miejsce we Francji. Dwa lata później natomiast gracze w końcu mogli zetknąć się z żeńskim głosem w ramach komentarza, gdyż przy hiszpańskiej odsłonie FIFY 21 pracowała Nira Juanco, dziennikarka z Półwyspu Iberyjskiego, która przecierała szlaki dla Scott oraz potencjalnych przyszłych współprac tego typu.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Heretics i Queso o krok od zamkniętych eliminacji do VCT Challengers 2

Za nami dwa dni otwartych eliminacji do europejskiego VALORANT Champions Tour Challengers 2. W tym czasie wiele drużyn pożegnało się już z marzeniami...