Respawn Entertainment odsłonił w końcu karty w sprawie nowej postaci do Apex Legends. Podczas transmisji EA Play Live 2021 dowiedzieliśmy się nie tylko tego, co do gry wniesie Seer, ale dostaliśmy też sporo informacji o nowym sezonie. Wydarzeniu towarzyszyła premiera trailera do nowej edycji pod nazwą Emergence.

Seer będzie przypominać Bloodhound

Garść informacji o nowej postaci ujawnił sam game director, Chad Grenier. Zdradził, że pod względem rozgrywki Seer będzie poniekąd podobny do Bloodhound. Umiejętność pasywna ma być powiązana z jego sztucznym sercem, które podsunie nam wskazówki co do lokalizacji przeciwników. Jeśli uda nam się ich odnaleźć, możemy wysłać w to miejsce swoje drony. Te nie tylko pokażą nam wroga, ale też będą go śledzić. To tyle, jeśli chodzi o umiejętność taktyczną. Ult natomiast wypuszcza setki takich urządzeń. Te stworzą w wybranym przez nas miejscu sferę. Nasza bariera z minirobotów uniemożliwi im wyjście z danego obszaru.

Niestety podczas EA Play Live 2021 Seer nie został pokazany w całej krasie. Pełen gameplay zobaczymy dopiero w poniedziałek 24 lipca. Jak na razie jedyne informacje, jakie posiadamy o nowej postaci to opis umiejętności podany przez Chada Greniera, trailer nowego dodatku oraz zapowiedź najnowszego sezonu pt. Emergence. Powyżej zamieściliśmy ostatni z nich, a niżej można zapoznać się z filmem wprowadzającym Seera do świata Apex Legends.

Co nowego w Emergence?

Wraz z nowym sezonem możemy spodziewać się dalszego rozwoju trybu gry Areny. Chad Grenier zapowiedział, że przygotowywane są nowe mapy oraz rozgrywki rankingowe, które wejdą wraz z Emergence. Wielu szczegółów na temat innych nowości niestety nie dostaliśmy. Wciąż czekamy na nową mapę w trybie battle royale, ale najwyraźniej Respawn nie spieszy się, by taką dodać.

Zamiast tego dostaliśmy trochę informacji w sprawie profesjonalnej sceny. Zapisy do drugiego sezonu Apex Legends Global Series ruszą już 18 sierpnia. Tym razem w puli nagród będzie aż 5 milionów dolarów. Twórcy zapowiedzieli też, że do rywalizacji dołączą także gracze konsol. Więcej szczegółów można znaleźć na oficjalnej stronie ALGS.