STS
Inspired, Rogue, LEC 2020 Spring Split
fot. Riot Games/Michał Konkol

Fnatic traci lidera LEC. Polacy poprowadzili Rogue do zwycięstwa

W ostatnim piątkowym meczu w ramach League of Legends European Championship Fnatic zmierzyło się z Rogue o fotel lidera. Kiedy obie formacje spotkały się ze sobą poprzednim razem, czarno-pomarańczowi powrócili z tarczą. Tym razem nie byli nawet blisko powtórzenia tego wyczynu. Łotrzyki od samego początku zdominowali ten mecz i strącili Fnatic z tronu.

Fnatic 0:1 Rogue
Adam
Sett
Odoamne
Camille
Bwipo
Viego
Inspired
Xin Zhao
Nisqy
Sylas
Larssen
Twisted Fate
Upset
Tristana
Hans sama
Kalista
Hylissang
Morgana
Trymbi
Rakan

Powiadomienie o pierwszej krwi padło już w 2. minucie. Steven „Hans sama” Liv i Adrian „Trymbi” Trybus ograli swoich rywali i wyeliminowali wspierającego Fnatic. Chwilę później, niecałą minutę po tym zdarzeniu, Kacper „Inspired” Słoma wytropił Gabriëla „Bwipo” Rau w jego własnej dżungli. Polak nie bał się zmierzyć w pojedynku jeden na jednego i wygrał to starcie. W 6. minucie czarno-pomarańczowi zainwestowali aż dwa teleporty tylko po to, by wysłać Trymbiego do fontanny. Na dodatek Hans sama zdołał w odpowiedzi zabić Adama. Wczesna faza gry układała się po myśli Łotrzyków.

Przed pierwszym smokiem Bwipo zabłądził w lesie przeciwników. Trymbi świetnie go wytropił i zamienił to w eliminację dla Emila „Larssena” Larssona. To nie był jednak koniec tej akcji. Całe Fnatic zjawiło się, by odpowiedzieć na tę zagrywkę. W rezultacie oddało Łotrzykom jeszcze dwa zabójstwa, zgarniając przy tym zaledwie jedno. W 11. minucie Rogue podjęło kolejną walkę o Herolda i z łatwością ją wygrało. Chwilę później Inspired świetnie przeczytał grę Bwipo i znowu go wyprzedził. Przed piętnastą minutą Łotrzyki miały ponad 5 tysięcy sztuk złota przewagi.

Później Rogue po prostu już prężyło muskuły. Podejmowało każdą walkę bez strachu w oczach, wiedząc, że czarno-pomarańczowi nie mają szans w starciu z ich arsenałem. Łotrzyki szybko zaczęło przejmować całą mapę i nie mogli znaleźć żadnej nadziei w tym meczu. Wyrok był pewny i tylko czas egzekucji stał pod znakiem zapytania. Ta rozpoczęła się w 24. minucie. Walka początkowo była bardzo wyrównana, ale w końcu padło aż czterech zawodników Fnatic. Inspired i spółka zwrócili się w stronę Barona Nashora i chwilę później szturmowali już bazę przeciwników. Rogue unicestwiło Nexus wroga w 27. minucie.

To wszystkie mecze zaplanowane na dzisiaj. Kolejna dawka LoL-a na najwyższym europejskim poziomie już jutro o godzinie 17:00. Pełny harmonogram oraz transmisję z  LEC 2021 Summer Split możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ważne zwycięstwo G2. Krok w kierunku play-offów LEC

Czwarty dzisiejszy mecz w ramach League of Legends European Championship zakończony. W nim G2 Esports zmierzyło się z SK Gaming, a w szeregach pierwsz...