Legenda chińskiej sceny League of Legends, Jian "Uzi" Zi-Hao, już od ponad roku przebywa na emeryturze. Na nią udał się w maju zeszłego roku z powodów zdrowotnych. Od tamtej pory 24-latek regularnie streamuje i nieraz mogliśmy słyszeć pogłoski o tym, że zamierza wrócić do profesjonalnej gry. Jak się jednak dowiadujemy za pomocą portalu weibo, Uzi zdecydował się obrać inną ścieżkę od tej, której się spodziewaliśmy. Były strzelec ogłosił, że zakłada własną organizację esportową pod nazwą Ultra Fantastic Gaming. Jej pierwsza dywizja ma zostać stworzona w LoL: Wild Rift.

Uzi łączy siły z chińską gwiazdą muzyki

Warto wspomnieć, że UFG będzie współtworzone przez Uziego oraz chińskiego piosenkarza, Fana Chengchenga. Duet decyduje się na wejście od dość nietypowej strony, bowiem sam Wild Rift nie został jeszcze oficjalnie wypuszczony w Państwie Środka. Jego premiera ma mieć miejsce w drugiej połowie tego roku, aczkolwiek konkretna data nie jest na ten moment znana. Niemniej nie oznacza to, że scena Wild Rifta, a raczej LoL: Mobile, gdyż taką nazwę posiada gra w Chinach, nie zaczęła jeszcze stawiać na wschodzie pierwszych kroków.

Organizacje biorące udział w League of Legends Pro League zaczęły masowo podpisywać składy Wild Rifta. Przykładem mogą być Edward Gaming, FPX czy Invictus Gaming. To wszystko najprawdopodobniej w wyniku tego, że TJ Sports, firma sprawująca pieczę nad LPL, ogłosiła plany związane z budową ekosystemu esportowego mobilnego hitu w Chinach. Pierwszym krokiem jest przeprowadzenie turnieju Super Burning Warm-up, który kończy się dziś. Nic więc dziwnego, że Uzi i Chengcheng pragną podpiąć się do powstającego trendu.