STS
fot. Riot Games/Arnaldur Halldórsson

Niepewna przyszłość Khana. Zakończy karierę przez służbę wojskową?

Koreańscy esportowcy często są zmuszeni zawieszać swoje kariery ze względu na obowiązkową służbę wojskową. Wszystko wskazuje na to, że podobny los spotka toplanera obecnych mistrzów League of Legends Champions Korea – Kima „Khana” Dong-ha z DWG KIA. Jak przyznał Koreańczyk na jednym z ostatnich streamów, został on wezwany do wspomnianej służby. Khan ma jeszcze niecały […]

Koreańscy esportowcy często są zmuszeni zawieszać swoje kariery ze względu na obowiązkową służbę wojskową. Wszystko wskazuje na to, że podobny los spotka toplanera obecnych mistrzów League of Legends Champions Korea – Kima „Khana” Dong-ha z DWG KIA. Jak przyznał Koreańczyk na jednym z ostatnich streamów, został on wezwany do wspomnianej służby.

Khan ma jeszcze niecały rok grania

Nie będę w stanie tego uniknąć – przyznał Khan na transmisji. Kiedy jego ewentualne powołanie miałoby mieć miejsce? Toplaner musi się zgłosić w czerwcu przyszłego roku, co oznaczałoby, że nie będzie w stanie wziąć udziału w letniej edycji LCK. – Oczywiście wciąż byłbym w stanie grać podczas wiosny, ale co jest najważniejsze? Mistrzostwa świata. Dla drużyny, która mierzy w ich wygranie, nie ma najmniejszego sensu wystawianie podczas wiosny gracza, który nie będzie mógł rywalizować na lato – dodał reprezentant DK.

Khan nie jest w stanie przesunąć daty powołania. W Korei Południowej taką bądź też podobną możliwość ma bardzo nieliczne grono. Zwolniona z tego obowiązku została między innymi reprezentacja kraju w piłce nożnej za złoty medal na Igrzyskach Azjatyckich w 2018 roku. Esport będzie jedną z kategorii na przyszłorocznym turnieju w Hangzhou, jednakże ten odbędzie się dopiero we wrześniu.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Uzi, Royal Never Give Up (RNG), Worlds 2018

Uzi zakłada organizację esportową. Szuka graczy do dywizji Wild Rifta

Legenda chińskiej sceny League of Legends, Jian "Uzi" Zi-Hao, już od ponad roku przebywa na emeryturze. Na nią udał się w maju zeszłego roku z powodów...