Poznaliśmy pierwszego laureata europejskiego VALORANT Champions Tour Challengers 2. I cóż, nie obyło się bez niespodzianki, bo ostatecznie po awans na nadchodzące finały EMEA sięgnęli grający z dwoma zmiennikami Vodafone Giants.

Giants z awansem, TENSTAR za burtą

Ledwie dwa tygodnie temu ekipę opuścili Michał "MOLSI" Łącki i Ričardas "Boo" Lukaševičius, w których miejsce tymczasowo zaangażowano Davida "Davidap" Prinsa oraz Štěpána "Ambiego" Beránka. Mimo to podopieczni hiszpańskiej organizacji w minionych dniach pokonali zarówno Rix.GG Thunder, jak i Fnatic. Wczoraj zaś rozprawili się z Teamem Liquid. I słowo "rozprawili się" bynajmniej nie jest tutaj przesadą, bo Giganci na dwóch mapach oddali teoretycznie wyżej notowanym rywalom zaledwie dziewięć rund. Spora w tym zasługa wspomnianego Davidap, który serwer opuszczał z 37 fragami na koncie, co było najlepszym wynikiem w tym spotkaniu.

Kilka godzin później bój o życie w dolnej drabince stoczyły Fnatic oraz TENSTAR. Także i w tym wypadku wszystko zakończyło się po zaledwie dwóch mapach, a zwycięsko z pojedynku dwóch brytyjskich organizacji wyszli pomarańczowo-czarni. Gracze Jacoba "miniego" Harrisa szczególnie na Iceboksie dali swoim rywalom prawdziwą lekcję VALORANTA, gromiąc ich aż 13:3. O wiele bardziej wyrównany przebieg miało drugie starcie, które odbyło się na Breeze. Tam TENSTAR w końcu się postawiło i po pierwszej połowie znajdowało się nawet na prowadzeniu. Niemniej połowa druga należała do Fnatic, które tym razem było górą wynikiem 13:9 i tym samym wyrzuciło rywali za burtę.

Komplet piątkowych wyników prezentuje się następująco:

30 lipca
17:00 Team Liquid 0:2 Vodafone Giants Bind 4:13
Split 5:13
19:00 Fnatic 2:0 TENSTAR Icebox 13:3
Breeze 13:9

Ostateczny bój z udziałem Liquid i Fnatic

Już dziś poznamy drugiego z laureatów. Będzie nim Team Liquid lub też Fnatic, przed nami bowiem bezpośrednie starcie dwóch zespołów, które reprezentowały Europę podczas VCT Masters na Islandii. Teraz jeden z nich będzie musiał przełknąć gorzką pigułkę i pogodzić się z faktem, że zabraknie go na podsumowującej trzeci etap zmagań imprezie. Niemniej to nie będzie jeszcze koniec, bo w niedzielę triumfator omawianego wcześniej meczu zmierzy się z Vodafone Giants w wielkim finale europejskiego VCT Challengers 2. Stawką tego spotkania będzie główna nagroda w postaci 15 tysięcy dolarów, podczas gdy wicemistrz wzbogaci się o 10 tysięcy.

Weekendowy harmonogram prezentuje się następująco:

31 lipca
15:00 Team Liquid vs Fnatic BO3
1 sierpnia
15:00 Vodafone Giants vs Liquid/Fnatic BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na oficjalnym kanale VALORANTA na Twitchu.