Dziś pierwszy poniedziałek sierpnia, co oznacza pierwszą, a zarazem jedną z ostatnich w tym miesiącu zapowiedzi europejskich lig regionalnych w League of Legends. Wszystko dlatego, że te zaczynają bądź też są już w trakcie play-offów, które wyłonią uczestników zbliżającego się European Masters 2021 Summer.

Bałkany

Jak co tydzień zaczynamy od Esports Balkan League. Na Bałkanach mamy już jeden zespół, który pojedzie na najbliższą odsłonę EU Masters. Mowa tutaj o Zero Tenacity z Kacprem "Nahovskym" Merskim i Wojtkiem "Wojtusiem" Świdrem w szeregach. Do dwójki Polaków może dołączyć Szymon "Kanna" Kawęcki z Crveny zvezdy esports bądź Dariusz "Tuck" Lubelski. Przed nami półfinały play-offów, a ich format nie zakłada drabinki przegranych. Drugie miejsce powędruje więc w ręce zwycięzcy 9. sezonu EBL-a, no, chyba że zostanie nim Z10. Wtedy bilet na międzynarodowy turniej otrzymają wicemistrzowie.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Poniedziałek, 2 sierpnia
18:00 Zero Tenacity
Nahovsky, Wojtuś
vs Split Raiders
Tuck
BO5
Wtorek, 3 sierpnia
18:00 Valiance vs Crvena Zvezda Crvena zvezda
Kanna
BO5
Sobota, 7 sierpnia
18:00 TBD vs TBD BO5

Niemcy, Austria i Szwajcaria

Do zwieńczenia rozgrywek dochodzi także w Prime League. Został nam zaledwie finał zmagań, w którym zobaczymy BIG Dawida "Melonika" Ślęczki. Zespół toplanera uporał się w czwartek z mousesports Pawła "Czekolada" Szczepanika, a w finale czeka na niego PENTA 1860. Analitykiem niedzielnych rywali jest Damian "Arces" Osuch, więc polski widz z pewnością znajdzie stronę, której może kibicować. Warto dodać, że mecz ten nie zmieni nic w kwestii rozstawienia na European Masters. Bój będzie się toczył więc tylko i aż o puchar Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Niedziela, 8 sierpnia
18:00 BIG
Melonik
 
 vs PENTA 1860
Arces
BO5

Europa Północna

Podopieczni Pawła "delorda" Szabli niefortunnie polegli w finale górnej drabinki w zeszłym tygodniu. Świetnie radzili sobie za to zawodnicy Mateusza "Kiao" Sujdaka. Niestety dla fanów znad Wisły, oznacza to, że z Northern League of Legends Championship będziemy mogli ujrzeć tylko jednego polskiego szkoleniowca na EU Masters. Będzie to delord,czy Kiao? Tego dowiemy się we wtorek, zaś w niedzielę wyłoniony zostanie mistrz regionu.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Wtorek, 3 sierpnia
18:00 Fnatic Rising
delord
vs Singularity
Kiao
BO5
Niedziela, 8 sierpnia
18:00 FNC.R/SNG vs Tricked Esport BO5

Francja

Nie możemy się także cieszyć z kompletu Polaków w play-offach francuskich zmagań. Team BDS z Marcinem "iBo" Lebudą oraz Robertem "Erdote" Nowakiem na pokładzie znalazł się poza burtą, zajmując szóste miejsce w fazie zasadniczej. W etapie pucharowym zobaczymy polską kolonię Misfits Premier oraz Karmine Corp. Obrońcy tytułu mistrza Francji znajdują się już w finale i mogą być pewni przystąpienia do próby obronienia tytułu na EUM. Za to udziału w zagranicznych starciach nadal pewności nie mają Króliki. Te w czwartek staną w szranki z Solary albo LDLC OL. Zwycięzca zakwalifikuje się do przedostatniej rundy play-offów i na European Masters.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Czwartek, 5 sierpnia
18:00 Misfits Premier
Agresivoo, Shlatan, Woolite, Jactroll
vs Solary/LDLC OL BO5

Czechy i Słowacja

W Czechach i Słowacji początkowo pisaliśmy o kilku Polakach, lecz ich liczba zmniejsza się do jednego. W grze o tytuł mistrza Hitpoint Masters i European Masters pozostaje zaledwie Maciej "Blue45ty" Zaremba. Wspierający i spółka nadal czekają na wyłonienie swojego rywala, którym będzie Inside Games, bądź też Dynamo Eclot. Poznają go już w czwartek, niemniej Grzesznicy raczej mogą spać spokojnie. W fazie zasadniczej tylko raz ulegli DNE, a od EUM dzieli ich tylko jedna seria BO5. Za to w ewentualnym finale czeka na nich lider w postaci eSuby.

Sobota, 7 sierpnia
18:30 SINNERS Esports
Blue45ty
vs ING/DNE BO5
Niedziela, 8 sierpnia
18:30 TBD vs eSuba BO5

Hiszpania

Tym razem G2 Arctic nie zajęło pierwszego miejsca w sezonie regularnym. Te wpadło na konto Movistar Riders, które dzięki temu automatycznie dostało się na EUM. Bartłomieja "Fresskowego" Przewoźnika i spółkę dzieli więc jedna seria od pojechania na turniej i zagrania w finale hiszpańskich rozgrywek. Inaczej sprawa wygląda w przypadku ekipy Krzysztofa "Kackosa" Kubziakowskiego. Ta swoją przygodę z fazą pucharową rozpocznie od ćwierćfinału z mistrzami poprzedniej edycji – UCAM Esports Club.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Wtorek, 3 sierpnia
18:00 UCAM Esports Club vs MAD Lions Madrid
Kackos
BO5
Niedziela, 7 sierpnia
18:00 G2 Arctic
Fresskowy
vs TBD BO5

Holandia

mCon Rotterdam Michała "Michlita" Litwina zwyciężyło w zeszłym tygodniu Team THRLL, stawiając kolejny krok na drodze do European Masters, na którym Holandia będzie miała tylko jednego reprezentanta. Nim zostanie mistrz letnich play-offów. Przed polskim supportem ostatnia przeszkoda na drodze do finału w postaci Echo Zulu, które przegrało z PSV Esports. Sekcja esportowa holenderskiego klubu piłkarskiego czeka już na swojego oponenta w finale.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Wtorek, 3 sierpnia
19:00 Echo Zulu vs mCon Rotterdam
Michlit
BO5

Włochy

Możemy się już cieszyć z awansu Sebastiana "Sebekxa" Smejkala na European Masters, a możliwe, że jutro będziemy także celebrować zakwalifikowanie się Michała "Roisona" Dubiela na turniej. Na drodze jego Axolotl stoi Outplayed, czyli przeciwnik niełatwy, tym bardziej że formacja przegrała z nim podczas fazy zasadniczej. Nie będzie jednak lepszej okazji, żeby udowodnić swoją wyższość, wszak bezpośredniego starcia o większą stawkę w tym sezonie już po prostu nie będzie.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Wtorek, 3 sierpnia
19:00 Outplayed vs Axolotl
Roison
BO5
Niedziela, 7 sierpnia
19:00 OP/AXL vs Macko Esports
Sebekx
BO5