VALORANT Champions Tour Challengers 2 dobiegło końca nie tylko w Europie, ale i w Ameryce Północnej. I cóż, za oceanem nie obyło się bez zaskoczeń, a największy zawód swoim kibicom bez wątpienia sprawili gracze Version1.

Version1 tym razem bez awansu

Podopieczni Iana "Immiego" Hardinga byli jednym z dwóch reprezentantów północnoamerykańskiej sceny podczas VCT Masters w Rejkiawiku, a tymczasem teraz zabraknie ich nawet na regionalnych finałach VCT Challengers. Co gorsza, nie byli oni nawet bliscy awansu, bo z zawodami Challengers 2 pożegnali się jako jedni z pierwszych, przegrywając najpierw z T1, a potem również z Gen.G Esports. A skoro o T1 mowa – także ta ekipa zawiodła. Powrót Braxtona "braxa" Pierce'a nie pomógł w poprawie osiąganych wyników, bo zawodnicy południowokoreańskiej organizacji na ostatniej prostej musieli przełknąć gorzką pigułkę porażki. Po dwóch zaciętych mapach lepszy od nich okazał się bowiem FaZe Clan, który zgarnął przepustkę na turniej finałowy.

TSM niepokonany

Na drugim biegunie znalazł się natomiast TSM. Skład dowodzony przez Jamesa "hazeda" Cobba podczas imprezy wspomagał się pełniącym rolę stand-ina Aleko "LeviathanemAG" Gabuniyą, ale nie przeszkodziło mu to w wygraniu wszystkich spotkań. W międzyczasie jego wyższość musiały uznać kolejno Gen.G, T1, Luminosity Gaming oraz FaZe Clan. Nie dla wszystkich oznaczało to jednak koniec marzeń o awansie, bo po ten, poza wspomnianym już FaZe, sięgnęło również Luminosity, które finiszowało na najniższym stopniu podium. Tuż poza czołową trójką znalazło się natomiast Rise, ale wystarczyło to, by zdobyć ostatni bilet na regionalne finały Ameryki Północnej.

Lista uczestników finałów Ameryki Północnej w ramach VCT Challengers:

100 Thieves Team Envy FaZe Clan Luminosity Gaming
Rise Sentinels TSM XSET

Finały VALORANT Champions Tour Challengers dla Ameryki Północnej rozegrane zostaną między 11 a 15 sierpnia. Ich łączna pula nagród wyniesie 100 tysiący euro, a ponadto uczestnicy będą mieli szansę, by wywalczyć trzy przepustki na wrześniowe VCT Masters w Berlinie, które będzie podsumowaniem trzeciego etapu zmagań.