STS

Ninjas in Pyjamas wraca do LoL-a! Organizacja wchodzi do LPL

Ninjas in Pyjamas powraca do League of Legends w wielkim stylu. Jak donosi Dot Esports, organizacja połączy się z chińską formacją Victory Five. Dzięki temu NiP będziemy mogli zobaczyć latem 2022 roku w League of Legends Pro League. Wywodzący się ze Szwecji klub potwierdził te doniesienia w oficjalnym komunikacie, ale kilka minut później… zniknął on […]

Ninjas in Pyjamas powraca do League of Legends w wielkim stylu. Jak donosi Dot Esports, organizacja połączy się z chińską formacją Victory Five. Dzięki temu NiP będziemy mogli zobaczyć latem 2022 roku w League of Legends Pro League. Wywodzący się ze Szwecji klub potwierdził te doniesienia w oficjalnym komunikacie, ale kilka minut później… zniknął on z oficjalnej strony internetowej.

Wielki powrót Ninjas in Pyjamas

Dot Esports powołuje się na raport Reuters. To właśnie według niego legendarna szwedzka organizacja esportowa ma połączyć się z chińską firmą ESV5. Nowy podmiot stworzony w wyniku tej fuzji może być notowany na amerykańskim NASDAQ do końca roku, co czyni go pierwszym zespołem esportowym, który pojawi się na giełdzie w Nowym Jorku. Według źródeł na 2021 r. firmy prognozują łączne przychody przekraczające 400 mln juanów (61,70 mln USD).

Victory Five jest obecnie na 17. miejscu z wynikiem 0-17 w LPL. Jak podaje portal, formacja ma zostać przemianowana na Ninjas in Pijamas podczas sezonu 2022. Będzie to pierwszy raz, kiedy zobaczymy NiP na scenie LoL-a od czasu European League of Legends Championship Series (EU LCS) i European Masters w 2018 roku. NiP jest najbardziej znany ze swoich sukcesów w Counter-Strike: Global Offensive. ESV5 posiada natomiast aż dwa zespoły w LPL, w tym Victory Five i Ultra Prime. Obie firmy zgodziły się na transakcję poprzez wymianę akcji.

Oficjalne potwierdzenie od NiP-u

Sama organizacja potwierdziła te pogłoski w oficjalnym oświadczeniu na swojej stronie. To zostało już co prawda usunięte. Jak jednak wiadomo, w sieci nic nie ginie.

Od czasu odrodzenia NiP-u niestrudzenie pracowaliśmy nad jedną wizją: chcieliśmy zostać pierwszą prawdziwie globalną organizacją esportową. Dziś robimy ogromny krok w kierunku tego celu, wchodząc na nowy rynek wraz z chińską grupą ESV5, aby stworzyć NIP Group: globalną organizację skupiającą drużyny we wszystkich najważniejszych tytułach esportowych. Więcej składów NiP to też większy potencjał na zdobywanie tytułów – czytamy w informacji. – Dzięki temu posunięciu zdobędziemy miejsce w LPL, największej na świecie lidze League of Legends. Zmienimy nazwę Victory Five na Ninjas in Pyjamas. Wraz z dodaniem zespołu ds. wydajności i modelu NIP, to połączenie filozofii Wschodu i Zachodu powinno stworzyć siłę, jakiej wcześniej nie widziano w LPL. Ta sama procedura dotyczy League of Legends: Wild Rift – pisze organizacja.

Oprócz posiadania dwóch drużyn w LPL ESV5 jest też odpowiedzialne za areny LPL Shenzhen dla V5 i KPL Wuhan dla Ultra Prime. Organizacja jest również właścicielem chińskiej platformy streamingowej DouYu.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
AGO ROGUE, Lurox, Klajbajk, Sinmivak

Król upadł, ale wciąż żyje. AGO ROGUE powalczy z Illuminar o finał Ultraligi

Przed nami przedostatnia już seria w ramach fazy pucharowej szóstego sezonu Ultraligi. AGO ROGUE, które w zaskakujący sposób uległo PDW, będzie podejm...