Europejskie finały VALORANT Champions Tour Challengers ruszyły, a pierwsze mecze już za nami. I chociaż polski duet reprezentujący barwy Acend do gry wejdzie dopiero dziś, to wczorajsze spotkania miały dla niego znaczenie, bo dzięki nim poznał on swojego pierwszego rywala.

Liquid zaczyna od porażki

Owym rywalem będzie Natus Vincere, które swoją przygodę z zawodami rozpoczęło od wygranej z Teamem Liquid. Wygranej niełatwej, bo wyrwanej dopiero po trzech mapach i wyrównanym Splicie. Fakt jednak pozostaje faktem – to NAVI pozostało w górnej drabince, zaś Liquid już na tak wczesnym etapie spadło do drabinki dolnej. Margines błędu zachowali za to inni przedstawiciele  Europy Środkowo-Zachodniej, czyli Guild Esports oraz FPX. Szwedzi przywdziewający barwy organizacji Davida Beckhama pokonali forZe, podczas gdy międzynarodowa drużyna spod znaku Feniksa okazała się lepsza od Fire Flux Esports. Korzystnej passy z otwartych eliminacji nie przedłużyli natomiast Vodafone Giants, bo po trzymapowym boju musieli oni uznać wyższość Turków z Oxygen Esports.

Komplet czwartkowych wyników prezentuje się następująco:

12 sierpnia
17:00 Natus Vincere 2:1 Team Liquid Icebox 13:10
Bind 7:13
Split 13:11
17:00 Guild Esports 2:0 forZe Icebox 13:4
Haven 14:12
19:00 FPX 2:0 Fire Flux Esports Ascent 15:13
Bind 13:7
19:00 Oxygen Esports 2:1 Vodafone Giants Ascent 13:11
Split 2:13
Breeze 13:9

Polacy wchodzą do gry!

Dziś pozostajemy w górnej drabince, gdzie do walki o jeden z czterech biletów na VCT Masters w Berlinie przystąpią Polacy z Acend. Patryk "starxo" Kopczyński, Aleksander "zeek" Zygmunt i spółka staną naprzeciwko Natus Vincere i chociaż będą faworytami, to bynajmniej nie mogą swojego oponenta zlekceważyć. Ten przecież udowodnił już wczoraj, że może być groźny. Na serwerze zamelduje się również G2 Esports, któremu przyjdzie mierzyć się ze wspomnianym już Oxygen. Powiększy się też grono przedstawicieli innych regionów – ze strefy CIS przybędzie Gambit Esports, którego rywalem będzie Guild, podczas gdy scenę znad Bosforu podczas spotkania z FPX reprezentować będzie SuperMassive Blaze.

Piątkowy harmonogram prezentuje się następująco:

13 sierpnia
17:00 Acend vs Natus Vincere BO3
17:00 Gambit Esports vs Guild Esports BO3
19:00 SuperMassive Blaze vs FPX BO3
19:00 G2 Esports vs Oxygen Esports BO3

Wybrane mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można pod tym adresem. Finały VALORANT Champions Tour Challengers dla Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki potrwają do 22 sierpnia. Ich łączna pula nagród wyniesie 85,5 tysiąca euro, a ponadto uczestnicy będą mieli szansę, by wywalczyć cztery przepustki na wrześniowe VCT Masters w Berlinie, które będzie podsumowaniem trzeciego etapu zmagań.