Co prawda faza eliminacyjna trzeciego etapu VALORANT Champions Tour 2021 nadal trwa, ale w Ameryce Północnej już dwie formacje zdążyły zapewnić sobie bilet na nadchodzące finały VCT Masters w Berlinie.

Sentinels z biletem na VCT Masters

Jedną z nich są Sentinels i to oczywiście nie budzi najmniejszego zaskoczenia. Mówimy tutaj przecież o najlepszym zespole w regionie i triumfatorze poprzednich zawodów Masters, który i tym razem uchodzić będzie za głównego faworyta. Zresztą, Tyson "TenZ" Ngo i spółka nie mieli większych problemów z wywalczeniem awansu – swoją przygodę z regionalnymi finałami zaczęli od wygranej 2:1 nad Rise, by potem, tym razem w stosunku 2:0, pokonać Team Envy. W tym drugim wypadku wynik może być co prawda nieco zwodniczy, bo ekipa Pujana "FNS-a" Mehty starała się stawić opór wyżej notowanym rywalom, ale finalnie dwukrotnie poległa wynikiem 11:13.

100 Thieves zachwycają

Ponadto do wyjazdu do stolicy Niemiec mogą szykować się również reprezentanci 100 Thieves. Zespół, którego członkami są takie osobistości, jak Spencer "Hiko" Martin, Nicholas "nitr0" Cannella czy też Ethan "Ethan" Arnold, wypadł jeszcze lepiej niż wspomniani Sentinels, bo w trakcie minionych dwóch dni rywalizacji nie tylko nie przegrał, ale nie stracił przy tym nawet mapy. Większych szans w starciu z popularnymi Złodziejami nie miał FaZe Clan i większy opór postawiło im dopiero XSET, ale i ta drużyna musiała ostatecznie uznać wyższość składu napędzanego przez rozgrywającego świetne zawody Petera "Asunę" Mazuryka.

Poza Sentinels i 100 Thieves miejsce na VCT Masters Berlin 2021 zapewniły sobie również Vision Strikers oraz F4Q z Korei Południowej. W sumie na zaplanowanych na 9-19 września zawodach pojawi się szesnaście drużyn, które walczyć będą między sobą o rankingowe punkty oraz jedną przepustkę na podsumowujący rok turniej VALORANT Champions 2021.