Zrobili to! Zespół Patryka "starxo" Kopczyńskiego i Aleksandra "zeeka" Zugmunta, Acend, zapewnił sobie awans na nadchodzące zawody VALORANT Champions Tour Masters w Berlinie, które będą podsumowaniem trzeciego etapu prestiżowego cyklu.

Berlin czeka na Polaków

Bilet do stolicy Niemiec ekipa Polaków wywalczyła podczas spotkania z Gambit Esports, które bynajmniej łatwe nie było. Co prawda Acend zaczęło z wysokiego C, bo od dość bezproblemowej wygranej na Bind, ale rywale z Europy Wschodniej nie zamierzali biernie się przyglądać i po zaciętym boju odpowiedzieli na Ascent. W tej sytuacji o losach awansu miał przesądzić Icebox i na tym drużyna naszych rodaków nie miała już litości, gromiąc rywali 13:5. Co ważne, zarówno starxo, jak i zeek byli wyróżniającymi się postaciami tego meczu i serwer opuszczali z odpowiednio 47 i 50 fragami na koncie. Niezmiennie najlepiej prezentował się jednak Mehmet Yağız "cNed" İpek, czyli autor aż 67 eliminacji.

Powodów do radości nie miał drugi z przedstawicieli europejskiej sceny, czyli G2 Esports. Popularni Samurajowie do spotkania z SuperMassive Blaze przystępowali ze sporymi nadziejami, ale szybko zostali sprowadzeni na ziemie. Turecki skład był bowiem bezwzględny i nie pozostawił oponentom żadnych złudzeń, gładko rozprawiając się z nimi na dwóch mapach, na których w sumie oddał im zaledwie dziewięć rund. W tej sytuacji trudno się dziwić, że żaden z zawodników G2 nie potrafił osiągnąć korzystnego K/D Ratio – zwyczajnie się nie dało. Tak więc SMB również pojawi się w Berlinie, podczas gdy Oscar "mixwell" Cañellas i spółka będą musieli szukać swojej szansy w drabince przegranych.

Komplet poniedziałkowych wyników prezentuje się następująco:

16 sierpnia
17:00 Acend 2:1 Gambit Esports Bind 13:7
Ascent 10:13
Icebox 13:5
19:00 SuperMassive Blaze 2:0 G2 Esports Bind 13:4
Ascent 13:5

Dolna drabinka gra dalej

A skoro o drabince przegranych mowa, to w niej czekają nas jutro aż dwa spotkania. Najpierw walkę o życie stoczą Team Liquid oraz forZe, czyli czołowi przedstawiciele swoich regionów. Liquid reprezentowało Europę na ostatnim VCT Masters na Islandii, forZe natomiast było wicemistrzem regionalnych zawodów Masters z pierwszej połowy roku. Dla każdej z drużyn brak awansu będzie więc sporym rozczarowaniem, ale cóż – jedna z nich na pewno do Berlina nie pojedzie. Podobnie wygląda sytuacja Guild Esports i Vodafone Giants. Zarówno podopieczni organizacji Davida Beckhama, jak i rewelacja europejskich eliminacji mają swoje ambicje, ale nie każdemu dane będzie je zrealizować.

Środowy harmonogram prezentuje się następująco:

18 sierpnia
17:00 Team Liquid vs forZe BO3
19:00 Guild Esports vs Vodafone Giants BO3

Wybrane mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można pod tym adresem. Finały VALORANT Champions Tour Challengers dla Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki potrwają do 22 sierpnia. Ich łączna pula nagród wyniesie 85,5 tysiąca euro, a ponadto uczestnicy będą mieli szansę, by wywalczyć cztery przepustki na wrześniowe VCT Masters w Berlinie, które będzie podsumowaniem trzeciego etapu zmagań.