Długo nie docierały do nas żadne informacje na temat kolejnych turniejów kwalifikacyjnych do Majora Counter-Strike: Global Offensive. W końcu przerwano jednak ciszę. Dzięki temu wiemy, że Intel Extreme Masters Fall 2021 będzie ostatnią częścią cyklu Regional Major Rankings przed organizowanym przez PGL turniejem. IEM Fall ruszy już 29 września, a europejska odsłona ma odbyć się na lanie!

Pewnym jest zatem, że tylko dwa z sześciu regionów należących do RMR będą miały trzy turnieje kwalifikacyjne. Taka sytuacja będzie miała miejsce we Wspólnocie Niepodległych Państw (CIS) oraz Ameryce Południowej. Tam doszło już bowiem do dwóch odsłon tego typu zawodów. W Europie, Ameryce Północnej, Azji i Oceanii mieliśmy po jednym turnieju. Wyniki IEM Fall ostatecznie zadecydują o tym, kto zagra na PGL Major.

IEM Fall w Europie

Największy i najważniejszy będzie rzecz jasna turniej w Europie. W tym wystąpią aż 24 cztery drużyny CS:GO, z czego połowowa otrzyma bezpośrednie zaproszenia, a pozostałe awans wywalczą poprzez kwalifikacje. Łączna pula nagród IEM Fall na Starym Kontynencie wyniesie 105 000 dolarów, zaś zawody mają się odbyć na lanie. Ich termin to 29 września - 10 października. Jeśli zaś chodzi o kwalifikacje, to tu ESL przygotował standardowy, 2-etapowy system. Najpierw będą miały miejsce cztery otwarte turnieje, a dwie najlepsze ekipy z każdego awansują do części zamkniętej. Ponadto w zamkniętych eliminacjach wystąpi osiem zaproszonych formacji. Spośród szesnastu uczestników drugiego etapu eliminacji promocję do turnieju głównego zdobędzie aż dwanaście ekip.

Harmonogram kwalifikacji do IEM Fall w Europie:

  • otwarte kwalifikacje #1: 28-29 sierpnia
  • otwarte kwalifikacje #2: 2-3 września
  • otwarte kwalifikacje #3: 4-5 września
  • otwarte kwalifikacje #4: 9-10 września
  • zamknięte kwalifikacje: 14-16 września

W pozostałych regionach rozgrywki będą nieco mniej okazałe. W Ameryce Północnej o punkty rankingowe i nagrody z puli 70 000 dolarów powalczy 12 zespołów. Taka sama liczba drużyn o miejsce na Majorze CS:GO będzie rywalizować w CIS, ale tam nagrody będą o 20 000 dolarów mniejsze. Z kolei w Azji, Ameryce Południowej i Oceanii IEM Fall będzie miał po czterech uczestników i 10 000 dolarów do zgarnięcia.

Terminarz IEM Fall w pozostałych regionach:

  • CIS: 29 września - 3 października
  • Oceania: 29 września - 3 października
  • Ameryka Południowa: 29 września - 3 października
  • Ameryka Północna: 5-10 października
  • Azja: 5-10 października

Czy Anonymo otrzyma zaproszenie?

Lista uczestników IEM Fall na razie nie jest znana. Od czasu zakończenia Flashpoint 3 w polskim środowisku CS:GO snuje się sporo domysłów na temat tego, czy Anonymo Esports otrzyma zaproszenie na kolejny turniej RMR i jeśli tak, to do jakiego etapu. Na ten moment nie wiadomo. Polska formacja w europejskim rankingu zajmuje 13. lokatę, co sugerowałoby, że przypadnie jej jedno z miejsc w zamkniętych europejskich eliminacjach. Na ten moment nie jest to jednak nic pewnego.

Szczegółowe informacje o ostatnim turnieju kwalifikacyjnym do PGL Major w CS:GO znajdziecie na oficjalnej stronie.