Vodafone Giants po raz pierwszy od połowy lipca mogą znowu pochwalić się pełnym, pięcioosobowym składem VALORANTA. I niespodzianki nie ma, bo hiszpańska organizacja sięgnęła po dwóch graczy, którzy jako zmiennicy wspierali ją od pewnego czasu.

Od zmiennika do stałego zawodnika

Od teraz pełnoprawnymi członkami Gigantów są David "Davidp" Prins oraz Štěpán "Ambi" Beránek. 26-letni Belg przez lata związany był ze sceną CS:GO, ale od ponad roku rywalizuje już w grze Riot Games. W tym czasie miał okazję przywdziewać barwy m.in. G2 Esports oraz EXCEL ESPORTS, aczkolwiek nigdzie nie zagrzał miejsca na dłużej niż na kilka miesięcy. O trzy lata młodszy Czech natomiast dotychczasowe doświadczenie zdobywał wyłącznie w rodzimych składach, takich jak Vikingekrig Esports oraz Team Sampi. Wobec tego występy w Giants były dla niego pierwszą okazją na grę w międzynarodowym zespole, który na dodatek toczy zmagania na najwyższym poziomie.

Cieszę się, że oficjalnie podpisałem kontrakt z Giants. Po fantastycznej przygodzie, którą mieliśmy do tej pory, nie widziałem siebie w żadnym innym miejscu. Warunki do pracy, jakie tu mamy, są zgodne z moimi oczekiwaniami. Dziękuję za wasze wsparcie – nie krył zadowolenia Davidp. Ową wspomnianą przez Belga przygodą są trwające eliminacje do VALORANT Champions Tour Masters w Berlinie, podczas których Giants radzą sobie zaskakująco dobrze. W świetnym stylu przebrnęli oni bowiem przez etap europejski i teraz w finałach regionu EMEA również nadal liczą się w grze o wyjazd do stolicy Niemiec. Od osiągnięcia tego celu dzieli ich już tylko jedno spotkanie.

W tej sytuacji skład Vodafone Giants prezentuje się następująco:

  • Johan „Meddo” Renbjörk Lundborg
  • Aaro „hoody” Peltokangas
  • Adolfo „Fit1nho” Gallego
  • David "Davidp" Prins
  • Štěpán "Ambi" Beránek
  • Daniil „pipsoN” Meshcheryakov – trener