Acend oraz SuperMassive Blaze już kilka dni temu mogły świętować awans na VALORANT Champions Tour Masters w Berlinie. Ale na tym nie koniec, bo przecież do zdobycia nadal są dwa bilety na niemiecką imprezę. I już dziś dowiemy się, kto je zgarnie.

Guild i forZe za burtą

Wczoraj z gry o upragnione miejsce na VCT Masters wypadły kolejne dwie ekipy. Jako pierwsi z marzeniami musieli pożegnać się przedstawiciele sceny CIS z forZe, którzy po dwumapowym meczu uznali wyższość Teamu Liquid. I raczej nie będzie zaskoczeniem, że spora w tym zasługa Adila "ScreaMa" Benrlitoma, który aż 46-krotnie eliminował z gry zawodników rywali. Dla porównania drugi najlepszy pod tym względem Nikolai "zeddy" Lapko ustrzelił dwanaście fragów mniej. Tak czy inaczej, m.in. dzięki świetnej postawie Belga Liquid zachowało szansę na to, by ponownie móc reprezentować Stary Kontynent na turnieju podsumowującym kolejny etap Champions Tour.

Okazji na taki występ nie będą mieć natomiast Szwedzi z Guild Esports. Podopieczni organizacji Davida Beckhama do finałów EMEA przystępowali ze sporymi nadziejami, ale te zostały pogrzebane przez Vodafone Giants. Międzynarodowa ekipa zapomniała już bowiem o niedawnej porażce z Oxygen Esports i sięgnęła po drugie z rzędu zwycięstwo, kolejny raz pozostawiając w pokonanym polu wyżej notowanego rywala. W obliczu tak dobrych wyników nic więc dziwnego, że hiszpańska organizacja zaproponowała Davidowi "Davidowip" Prinsowi i Štěpánowi "Ambiemu" Beránekowi stałe angaże, co oznacza, że do ostatecznej walki o VCT Masters przystąpią oni już jako pełnoprawni członkowie drużyny.

Komplet środowych wyników VCT Challengers EMEA prezentuje się następująco:

18 sierpnia
17:00 Team Liquid 2:0 forZe Bind 13:7
Breeze 13:10
19:00 Guild Esports 1:2 Vodafone Giants Split 10:13
Bind 17:15
Ascent 13:15

Ostateczna walka o VCT Masters

Tak więc przed nami dwa decydujące mecze, których zwycięzcy zgarną pozostałe dwie przepustki na podsumowujący trzeci etap turniej Masters w Berlinie. Jako pierwsi w szranki staną gracze Gambit Esports oraz wspomnianego już Liquid. W tym miejscu warto wspomnieć, że Rosjanie jako ostatni bronią honoru Europy Wschodniej, co z pewnością stanowić będzie dla nich dodatkową motywację. Tę będzie mieć również Davidp, którego Giants kilka godzin później podejmą G2 Esports. Belg przez kilka miesięcy był związany wszak z popularnymi Samurajami, ale pod koniec ubiegłego roku podziękowano mu za współpracę. Teraz będzie mógł on pokazać byłym przełożonym, że popełnili błąd.

Czwartkowy harmonogram VCT Challengers EMEA prezentuje się następująco:

19 sierpnia
17:00 Gambit Esports vs Team Liquid BO3
19:00 G2 Esports vs Vodafone Giants BO3

Wybrane mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można pod tym adresem. Finały VALORANT Champions Tour Challengers dla Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki potrwają do 22 sierpnia. Ich łączna pula nagród wyniesie 85,5 tysiąca euro, a ponadto uczestnicy będą mieli szansę, by wywalczyć cztery przepustki na wrześniowe VCT Masters w Berlinie, które będzie podsumowaniem trzeciego etapu zmagań.