Co prawda eliminacje do VALORANT Champions Tour Masters w Berlinie nie dobiegły jeszcze końca, ale nic to. Już teraz znamy bowiem komplet ekip, które za niespełna trzygodnie pojawią się w stolicy Niemiec, by powalczyć o zwycięstwo w prestiżowym turnieju.

Polacy w gronie najlepszych

Co ciekawe, wśród reprezentantów Starego Kontynentu nie ma żadnej ekipy, która obecna była na poprzednim VCT Masters na Islandii. Tym razem ze sceny europejskiej przybędą natomiast G2 Esports, Gambit Esports, SuperMassive Blaze oraz, co z perspektywy polskich kibiców jest najważniejsze, Acend. Zespół Patryka "starxo" Kopczyńskiego i Aleksandra "zeeka" Zygmunta podczas trwających finałów EMEA zaprezentował się na tyle dobrze, że mógł świętować awans jako pierwszy. Niestety już po osiągnięciu celu zespół naszych rodaków nie wygrał ani razu i ostatecznie zmagania zakończył na najniższym stopniu podium. Niemniej w kontekście nadchodzących zawodów Masters nie miało to znaczenia.

Z kolei Ameryka Północna do Berlina przyśle obrońców tytułu z Sentinels, ale także i 100 Thieves i Team Envy, dla których będzie to debiut na turnieju tej rangi. Zresztą, owych debiutantów jest więcej, bo spośród wszystkich pozostałych zespołów tylko Crazy Raccoon i podopieczni organizacji Sergio Agüero z KRÜ Esports pojawili się kilka miesięcy temu w Rejkiawiku. Wszystkie pozostałe organizacje dopiero teraz będą miały szansę, by powalczyć podczas prestiżowej imprezy. I tak zobaczymy Havan Liberty i Keyd Stars z Brazylii, F4Q i Vision Strikers z Korei Południowej, ZETA DIVISION z Japonii oraz Bren Esports i Paper Rex z Azji Południowo-Wschodniej.

Lista uczestników VCT Masters w Berlinie prezentuje się następująco:

100 Thieves Acend Bren Esports Crazy Raccoon
Team Envy F4Q G2 Esports Gambit Esports
Havan Liberty Keyd Stars KRÜ Esports Paper Rex
Sentinels SuperMassive Blaze Vision Strikers ZETA DIVISION

VALORANT Champions Tour Masters w Berlinie odbędzie się między 9 a 19 września. Podczas imprezy szesnaście drużyn walczyć będzie między sobą o rankingowe punkty oraz jedną przepustkę na podsumowujący rok turniej VALORANT Champions 2021.