Zgodnie z ostatnimi doniesieniami FPX postanowiło dokonać w swoim składzie VALORANTA małej rewolucji. W wyniku tego na liście transferowej wylądowało dwóch graczy, którzy dotychczas bronili barw dywizji VALORANTA.

"Nadszedł czas na zmiany"

Los taki spotkał Tobiasa "ShadoWa" Flodströma oraz Dmitriya "dimasicka" Matvienkę i nie jest to zbyt dużym zaskoczeniem, bo o takich ruchach mówiło się już od jakiegoś czasu. Szwed pod skrzydła popularnych Feniksów trafił w sierpniu ubiegłego roku, gdy tylko organizacja zainwestowała w grę Riot Games, Kazach natomiast został zaangażowany w styczniu tego roku. Przy ich wsparciu ekipa gładko awansowała na europejskie VALORANT Champions Tour 2021 Masters, gdzie finiszowała w czołowej czwórce. Niemniej w trakcie kolejnych dwóch etapów cyklu VCT FPX radziło sobie wyraźnie gorzej, w wyniku czego nie pojawiło się na zawodach Masters na Islandii, a niedawno straciło szansę na wyjazd na podobny turniej do Berlina. I to właśnie to ostatnie niepowodzenie przelało czarę goryczy.

Naprawdę nienawidzę pożegnań, zwłaszcza gdy dotyczą one tak utalentowanych graczy. Niestety sprawy nie działały u nas tak, jak powinny. ShadoW i dimasick to jedni z najlepszych graczy na świecie, nadszedł jednak czas na zmiany i świeży start w kolejnym sezonie – przyznał Petar "peca" Marković, menadżer organizacji. – Wszyscy w FPX życzymy im powodzenia w ich przyszłych zespołach. Jestem pewny, że bardzo szybko znajdą dla siebie nowy dom. Jeżeli chodzi o nas, to jestem bardzo podekscytowany przyszłością. Śledźcie nas uważnie, bo w kolejnych tygodniach pojawią się duże ogłoszenia – dodał Serb.

Skład FPX prezentuje się następująco:

  • Pontus „Zyppan” Eek
  • Kirill „ANGE1” Karasiow
  • Andrey „Shao” Kiprsky
  • Erik „d00mbr0s” Sandgren – trener
  • Tobias „ShadoW” Flodström – lista transferowa
  • Dmitriy „dimasick” Matvienko – lista transferowa