Jesienne święto kibiców VALORANTA coraz bliżej. Już za dwa tygodnie rusza wszak VALORANT Champions Tour Masters w Berlinie, podczas którego czołowe formacje z całego globu walczyć będą o awans na nadchodzące mistrzostwa świata.

Acend z szansą na rewanż za finały EMEA

Niemniej już dziś organizatorzy imprezy zaprezentowali nam podział na grupy, co oznacza, że swoich rywali poznało również Acend. Zespół Patryka "starxo" Kopczyńskiego i Aleksandra "zeeka" Zygmunta o premiowane awansem do play-offów miejsca rywalizować będzie w zbiorze A m.in. z Vision Strikers z Korei Południowej oraz Paper Rex z Azji Południowo-Wschodniej. Niemniej pierwszym rywalem polskiego duetu i jego kolegów będzie SuperMassive Blaze, czyli wicemistrz niedawnych finałów EMEA w ramach VCT Challengers. Co ciekawe, na wspomnianych zawodach Acend miało już okazję, by mierzyć się z Turkami i wówczas poległo 1:2.

Innym przedstawicielem naszego regionu jest Gambit Esports, które znalazło się w grupie C. Zwycięzcy finałowego turnieju dla Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki będą mierzyć się chociażby z 100 Thieves, czyli ekipą znanych ze sceny CS:GO Spencera "Hiko" Martina, Nicholasa "nitr0" Cannelli i Ethana "Ethana" Arnolda. Ale nie tylko, bo w koszyku tym zobaczymy również Crazy Raccoon z Japonii i Havan Liberty z Brazylii. Spore wyzwanie czeka natomiast na G2 Esports. Samuraje trafiły do grupy D i swoją przygodę z turniejem zaczną od starcia z obrońcami tytułu i absolutnymi faworytami zawodów, czyli Sentinels. Poczynaniom tego duetu nieco z boku przyglądać się będą Bren Esports i F4Q z Azji.

Podział na grupy i pary pierwszej rundy VCT Masters:

Grupa A Grupa B
vs vs
Vision Strikers Paper Rex Vivo Keyd Team Envy
vs vs
SuperMassive Blaze Acend KRÜ Esports ZETA DIVISION
Grupa C Grupa D
vs vs
Gambit Esports Crazy Raccoon Sentinels G2 Esports
vs vs
100 Thieves Havan Liberty Bren Esports F4Q

VALORANT Champions Tour Masters w Berlinie odbędzie się między 9 a 19 września. Podczas imprezy szesnaście drużyn walczyć będzie między sobą o rankingowe punkty oraz jedną przepustkę na podsumowujący rok turniej VALORANT Champions 2021.