OG jest kolejną europejską formacją zaraz po FPX oraz Alliance, która zdecydowała się na zmiany w swoim składzie. Drużynę opuścił 18-letni Nikita "trexx" Cherednichenko, który został zwolniony ze swojego kontraktu.

Sytuacja trexxa

16 czerwca młody Rosjanin oficjalnie zasilił szeregi OG wraz ze swoim kolegą z wcześniejszego zespołu, HONK, Tomasem "Destrianem" Linikasem. 18-latek w ekipie OG od początku odgrywał rolę duelisty. Niestety dla samego trexxa, przez ponad dwa miesiące jego pobytu w drużynie OG nie prezentowało się najlepiej, o czym m.in. świadczą wyniki podczas Champions Tour Europe Stage 3: Challengers 1 oraz Challengers 2. Podczas pierwszych kwalifikacji skład odpadł w fazie RO32 przeciwko Team Finest, a kilka tygodni później uległ MTP Esport w RO16. Cherednichenko za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że rozpoczyna już poszukiwania nowego pracodawcy, a także podziękował samej organizacji za możliwość reprezentowania jej barw.

Co dalej z OG?

Samo OG podobnie jak trexx również nie próżnuje i rozpoczęło już poszukiwania piątego zawodnika, który miałby uzupełnić skład. Aktualnie trwają testy, jednak na ten moment nie jest pewne, kto zasili szeregi ekipy. Według VLR.gg niepewna również jest przyszłość Destriana, który być może również zostanie odsunięty od głównego składu, jednak póki co nie otrzymaliśmy żadnego oficjalnego komunikatu na ten temat ze strony organizacji czy to samego zawodnika. Od ponad miesiąca ekipa OG pozostaje również bez trenera, co jest rzadkością na profesjonalnej scenie VALORANTA. Ostatnim szkoleniowcem OG był Tanishq "Tanizhq" Sabharwal, który był zakontraktowany przez niespełna miesiąc. Aktualnie 24-latek pełni funkcję trenera w zespole SuperMassive Blaze.

Na ten moment skład OG prezentuje się następująco:

  • Tomas "Destrian" Linikas
  • Harry "DPS" MacGill
  • Benjamin "uNKOE" Chevasson
  • Kevyn "TviQ" Lindström