Historia Taylora "TayloraJaya" Johnsona miała smutne zakończenie. Amerykanin, który przez ponad dwa lata rywalizował na profesjonalnej scenie PUBG: Battlegrounds, popełnił bowiem samobójstwo podczas policyjnej obławy, która skierowana była przeciwko niemu.

Domowa sprzeczka i postrzelenie

Johnson był poszukiwany przez policję z uwagi na wcześniejsze wydarzenia. Podczas domowej sprzeczki kilkukrotnie postrzelił on bowiem 20-kilkuletnią kobietę, po czym zbiegł przekonany, że ją zabił. Ostatecznie tak się nie stało, bo poszkodowana trafiła do szpitala, gdzie ustabilizowano jej stan. Sam TaylorJay natomiast nie miał bynajmniej zamiaru udać się na policję i zamiast tego rozpoczął ucieczkę,  przemieszczając się z Karoliny Północnej do Pensylwanii. W końcu jednak służby otrzymały sygnał, że 24-latek przebywa na terenie Adams County i na podstawie nakazu  aresztowania rozpoczęły obławę.

Następnie funkcjonariusze natrafili na porzucone auto Johnsona i wreszcie, po pięciogodzinnych poszukiwaniach, znaleźli i jego samego. Ten jednak nie zamierzał oddać się w ręce służb i zamiast tego zastrzelił się. – W momencie zatrzymania mieliśmy zamiar umieścić go w areszcie. On jednak miał przy sobie broń, z której strzelił do siebie samego, popełniając samobójstwo – przyznała Megan Ammerman z policji stanu Pensylwania. Obecni na miejscu próbowali jeszcze udzielić rannemu pomocy medycznej, ale starania te na nic się nie zdały, bo TaylorJay zmarł w wyniku odniesionych ran.

Bilans profesjonalnej kariery

24-letni Johnson w przeszłości związany był m.in. z takimi organizacjami, jak eUnited czy tez Exodus. W najlepszym okresie swojej kariery regularnie rywalizował w tak prestiżowych rozgrywkach, jak National PUBG League czy też PUBG Continental Series, a w 2020 roku wraz ze swoimi ówczesnymi kolegami zajął dziesiąte miejsce w północnoamerykańskiej dywizji PUBG Continental Series 1. Swój ostatni mecz na profesjonalnej scenie rozegrał we wrześniu 2020 roku.