STS
fot. EA Sports

Tomasz Smokowski nowym komentatorem w grze FIFA 22!

Plotki, które po raz pierwszy pojawiły się wiele miesięcy temu, wreszcie znalazły swoje potwierdzenie! Dariusz Szpakowski po wielu latach żegna się bowiem z serią EA Sports FIFA. Przyroda nie znosi jednak próżni, wobec czego poznaliśmy jego następcę. Zmiana warty Tym został Tomasz Smokowski. – Właśnie spełnia się moje odwieczne marzenie. Zostałem komentatorem FIFA 22 – […]

Plotki, które po raz pierwszy pojawiły się wiele miesięcy temu, wreszcie znalazły swoje potwierdzenie! Dariusz Szpakowski po wielu latach żegna się bowiem z serią EA Sports FIFA. Przyroda nie znosi jednak próżni, wobec czego poznaliśmy jego następcę.

Zmiana warty

Tym został Tomasz Smokowski. – Właśnie spełnia się moje odwieczne marzenie. Zostałem komentatorem FIFA 22 – nie krył radości sam zainteresowany. 48-latek przez lata związany był z takimi stacjami, jak CANAL+ czy też Polsat Sport, dzięki czemu miał okazję komentować najważniejsze piłkarskie wydarzenia na świecie. Obecnie zaś wraz z Mateuszem Borkiem, Maciejem Polem i Krzysztofem Stanowskim współtworzy on Kanał Sportowy, a przy okazji ostatnich mistrzostw Europy zasiadał w gronie ekspertów Telewizji Polskiej. W grze FIFA 22 stworzy komentatorski duet z Jackiem Laskowskim, który z EA Sports współpracuje już od kilku lat.

Pożegnanie legendy

A to oznacza, że swoją wieloletnią przygodę z serią gier piłkarskich kończy Dariusz Spakowski. Legenda polskiego dziennikarstwa obecna w FIFIE była od edycji 06, czyli od momentu, gdy po raz pierwszy wprowadzono polskojęzyczny komentarz. Początkowo 70-latek wspomagany był przez innego legendarnego komentatora, Włodzimierza Szaranowicza, zaś od premiery FIFY 16 partnerował mu wspomniany już Laskowski. – Po ponad 15 latach współpracy EA SPORTS dziękujemy za współpracę Dariuszowi Szpakowskiemu. Legendarny komentator zasłynął wśród graczy oraz twórców gry jako wzór profesjonalizmu, zaangażowania i prawdziwej pasji do piłki nożnej – możemy wyczytać w oficjalnym oświadczeniu.

CZYTAJ TEŻ:
Poznaliśmy najlepszych 22 zawodników w nowej FIFIE. Lewandowski na podium

FIFA 22 ukaże się 1 października 2021 i dostępna będzie w kilku różnych wersjach. Na komputerach osobistych edycja standardowa w przedsprzedaży wyceniona została na 269,90 zł. Z kolei za 349,90 zł możemy nabyć Edycję Ultimate, wraz z którą otrzymamy niewymiennego Bohatera FUT i niewymiennego piłkarza OTW, a ponadto będziemy mogli grać już cztery dni przed oficjalną premierą.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ESL prezentuje kalendarz na sezon 2022 i zapowiada powrót kibiców na trybuny

Dwa lata po narodzinach cyklu ESL Pro Tour w CS:GO organizujące go ESL Gaming zapowiedziało największe jak dotychczas zmiany. Te wejdą w życie już za...