STS
Starxo, zeek, Acend
fot. Riot Games/Colin Young-Wolff

Acend jedzie na mistrzostwa świata w VALORANCIE!

Co prawda Acend ostatecznie nie udało się zawojować finałów trzeciego etapu VALORANT Champions Tour, ale członkowie tej ekipy i tak mają powody do świętowania. Wszak dziś został przypieczętowany ich awans na nadchodzące mistrzostwa świata w Berlinie! Acend awansowało dzięki… Gambit Patryk „starxo” Kopczyński, Aleksander „zeek” Zygmunt i spółka w tym wypadku powinni być wdzięczni Gambit […]

Co prawda Acend ostatecznie nie udało się zawojować finałów trzeciego etapu VALORANT Champions Tour, ale członkowie tej ekipy i tak mają powody do świętowania. Wszak dziś został przypieczętowany ich awans na nadchodzące mistrzostwa świata w Berlinie!

Acend awansowało dzięki… Gambit

Patryk „starxo” Kopczyński, Aleksander „zeek” Zygmunt i spółka w tym wypadku powinni być wdzięczni Gambit Esports. Wszak to właśnie formacja z regionu CIS przyczyniła się do sukcesu ekipy naszych rodaków za sprawą zwycięstwa nad G2 Esports. Samuraje byli jedynym zespołem, który mógł pozbawić skład naszych rodaków bezpośredniego awansu na VALORANT Champions 2021, ale by osiągnąć swój cel musieli dostać się do wielkiego finału VCT Masters 3 w Berlinie. A to im się nie udało, bo w półfinale rzeczonej imprezy polegli właśnie z Gambit, które najpierw wygrało 13:10 na Breeze, by następnie doszczętnie zdemolować oponentów na Iceboksie, gdzie padł wynik… 13:0.

Przed G2 trudna przeprawa ostatniej szansy

Tym samym G2 nie ma już żadnych szans na to, by w rankingu regionu EMEA przegonić Acend, bo obie drużyny ostatecznie dzielić będzie 50 punktów. A to oznacza, że zespół starxo i zeeka na pewno będzie wraz ze wspomnianym już Gambit finiszować w czołowej dwójce zestawienia dla Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Z kolei Samuraje dołączą m.in. do Teamu Liquid, SuperMassive Blaze i Guild Esports, wraz z którymi będą w pierwszej połowie rywalizować podczas eliminacji ostatniej szansy o jeden bilet na mistrzostwa świata. Konkurencja będzie więc spora, a o awans nie będzie wcale łatwo, tak więc podopieczni Neila „neilzinho” Finlayego tym bardziej mają powody do rozczarowania po sobotniej porażce.

Lista uczestników VALORANT Champions 2021:

Acend Crazy Raccoon Team Envy Gambit Esports
KRÜ Esports Team Secret Sentinels Team Vikings
Vision Strikers Vivo Keyd X10 Esports VCT Masters 3
eliminacje NA eliminacje EMEA eliminacje SA eliminacje APAC

VALORANT Champions 2021 odbędzie się między 2 a 12 grudnia w Berlinie. To właśnie w stolicy Niemiec szesnaście formacji stoczy ostateczny bój o tytuł mistrza świata w VALORANCIE.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Szczepienia będą wymogiem na wszystkich turniejach PGL w 2022

Co prawda pandemia COVID-19 trwa, ale mimo to organizatorzy turniejów esportowych starają się przynajmniej częściowo przywrócić znaną nam wcześniej no...