Mimo że trzeci etap European League 2021 w Rainbow Six: Siege dopiero co wystartował, to Natus Vincere zdążyło już poznać zarówno smak zwycięstwa, jak i gorycz porażki. A jak będzie dziś? Cóż, o tym przekonamy się już za kilka godzin.

Przed tygodniem NAVI przegrało. A jak będzie dziś?

W ostatnim meczu trzeciej kolejki Szymon "Saves" Kamieniak i spółka zmierzą się bowiem z Teamem Secret. Ta formacja także doświadczyła już przegranej oraz wygranej, aczkolwiek tej drugiej nie udało jej się osiągnąć w regulaminowym czasie gry. Przed dwoma tygodniami pokonała ona bowiem Heroic dopiero po dogrywce, co oznacza, że nadal czeka ona na moment, w którym dane będzie jej sięgnąć po komplet punktów. W poniedziałek jednak nie będzie o to łatwo, bo NAVI z pewnością nie będzie chciało pozwolić sobie na kolejne potknięcie. Już teraz przecież zespół Savesa stracił prowadzenie w tabeli sezonu 2021, a następna porażka oznaczać może zmniejszenie przewagi nad grupą pościgową, której przewodzi G2 Esports.

BDS po trzecie zwycięstwo z rzędu

A skoro o G2 mowa – w drugiej kolejce drużyna Bena "CTZN-a" McMillana zgarnęła pierwsze zwycięstwo, bo po słabym początku podbudowało jej morale. Pytanie tylko, czy to wystarczy, by poradzić sobie z Cowaną Gaming, która w trzecim etapie urwała już punkty Teamowi Empire oraz wspomnianemu Natus Vincere i urasta do miana pogromcy faworytów. Takich problemów nie ma za to Team BDS. Francuska piątka jako jedyna pochwalić się może zdobyciem pełnej puli i wiele wskazuje, że dziś może przedłużyć tę korzystną serię, bo przyjdzie jej mierzyć się z Heroic. Ciekawie powinno być też przy okazji starcia Virtus.pro z Teamu Vitality. Wszak naprzeciwko siebie staną dwie najsłabsze jak na razie drużyny w stawce.

Poniedziałkowy harmonogram European League 2021:

20 września
18:00 Team BDS vs Heroic BO1
19:15 Rogue vs Team Empire BO1
20:30 Cowana Gaming vs G2 Esports BO1
21:45 Virtus.pro vs Team Vitality BO1
23:00 Natus Vincere vs Team Secret BO1

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Rainbow Six na Twitchu. Trzeci etap European League 2021 potrwa do 18 października i zaoferuje swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 50 tysięcy euro oraz cztery bilety na Six November 2021 Major.