Brytyjska organizacja Guild Esports, której współwłaścicielem jest legendarny David Beckham, funkcjonuje na scenie VALORANTA już od blisko roku. Niemniej dopiero teraz zdecydowała się ona, by rozbudować swoją dywizję również o kobiecy skład.

Guild wchodzi na kobiecą scenę

W związku z tym Guild potwierdziło dziś rozpoczęcie współpracy z ekipą znaną wcześniej jako Project X. Tę w większości tworzą zawodniczki związane w przeszłości ze sceną Counter-Strike'a, takie jak chociażby była reprezentantka CLG Red i Galaxy Racer, Klaudia "klaudia" Beczkiewicz, czy też Sophia "Kim" Benfakir, która wraz z Julią "bullet girl" Kurzyńską występowała w Demise. Co warte wspomnienia, ekipa dopiero co miała okazję, by świętować zdobycie mistrzowskiego tytułu Women in Games Community Cup, który jest niezłym prognostykiem przed rozpoczęciem walki w ramach nadchodzącego VCT Game Changers.

Gdy zaczęłyśmy szukać organizacji, do której mogłybyśmy dołączyć, chodziło nam o kogoś, kto podszedłby do nas i naszego rozwoju na poważnie. Guild natomiast dało nam całkowitą pewność, że będziemy w stanie zbudować tutaj swoje dziedzictwo. Jesteśmy naprawdę podekscytowane zaangażowaniem ze strony Guild i nie chodzi tutaj tylko o nas, ale też o przyszłość esportu VALORANCIE oraz plany, by inspirować coraz większą liczbę graczy poprzez Guild Academy – przyznała klaudia. – Jesteśmy dumni, że możemy powitać w Guild pierwszy w pełni kobiecy skład. Zapewnienie kobietom drogi do integracji i rozwoju w branży jest ważne dla przyszłości esportowego ekosystemu – stwierdził z kolei Kal Hourd, dyrektor wykonawczy organizacji.

Skład Guild X prezentuje się następująco:

  • Klaudia "klaudia" Beczkiewicz
  • Yağmur "Smurfette" Gündüz
  • Vivian "roxi" Schilling
  • Anastasia "Glance" Anisimova
  • Sophia "Kim" Benfakir