Na początku kwietnia MAD DOG'S PACT za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych ogłosił, iż do jego szeregów dołącza dywizja VALORANTA. Przedtem występowała ona pod nazwą PIT STOP, nieprzerwanie w tym samym składzie od stycznia bieżącego roku. Wiele wskazuje jednak na to, że to jej koniec w szeregach PACT.

PACT zrezygnuje z dywizji VALORANTA

Jak udało się ustalić redakcji Cybersport.pl, na dniach powinien pojawić się oficjalny komunikat ze strony organizacji odnośnie do zakończenia współpracy z dywizją VALORANTA. Według naszych źródeł, zawodnicy jeszcze aktualnego składu MAD DOG'S PACT nie zamierzają kontynuować wspólnej gry, wobec czego najprawdopodobniej nie zobaczymy już tej piątki występującej pod tą samą banderą. Ten fakt może być o tyle zaskakujący, iż w miniony weekend udało się tej ekipie zatriumfować Beloud Cup #9 by Goong, pokonując w finale Anonymo Esports wynikiem 3:1. Mimo tego gracze postanowili, że każdy obierze nową ścieżkę.

Wzloty oraz upadki

Można śmiało powiedzieć, że początek wspólnej gry dla tych zawodników był niezwykle udany, gdyż udało im się zatriumfować w dwóch pierwszych edycjach turniejów Beloud. Następnie przez dłuższy czas drużyna nie zachwycała, nie zdołała dostać się chociażby do play-offów VCT Challengers, a w kolejnych turniejach organizowanych przez Beloud odpadała w półfinałach, bądź przegrywała w finale. Na początku rozgrywek PLE.GG: VALORANT Nations Circuit Season 1 polska formacja imponowała formą. Co więcej, była ona wymieniana w kontekście faworytów do wygrania całego turnieju, jednak finalnie również przedwcześnie poległa, odpadając w półfinale przeciwko Illuminar Gaming.

Przełom dla tej drużyny miał miejsce w lipcu, kiedy to udało jej się wygrać turniej Pierwiastek X - Refleks, gdzie pokonała m.in. Anonymo oraz Ownage. Na kolejny sukces nie trzeba było czekać zbyt długo, gdyż nieoczekiwanie udało jej się wygrać DreamHack Beyond Europe, na którym występowały m.in. takie ekipy jak Team Finest, BIG oraz Gambit Esports. W świetle całkiem solidnych rezultatów zaskakująca wydaje się być decyzja zespołu o zakończeniu współpracy. Oficjalnego stanowiska ze strony organizacji oraz samych zawodników możemy spodziewać się w ciągu kilku najbliższych dni.

Nieprzerwanie od stycznia skład MAD DOG'S PACT (ex-PIT STOP) prezentował się następująco:

  • Robert "v1lczek" Ptok
  • Piotr "YouBreak" Chodoła
  • Kacper "Katu" Twórz
  • Wojciech "Stix" Chamielec
  • Kacper "saiko" Kucharski