Kilka dni temu gracze 100 Thieves mogli świętować awans na mistrzostwa świata w VALORANCIE. Niewykluczone jednak, że nawet pomimo tego sukcesu drużyny nie ominą kadrowe przetasowania i to na najwyższym szczeblu.

Awans na mistrzostwa świata i... rozstanie z prowadzącym?

Jak bowiem twierdzi George Geddes z serwisu Upcomer, szeregi popularnych Złodziei może opuścić dotychczasowy prowadzący zespołu, Joshua "steel" Nissan. 31-letni Kanadyjczyk, który w przeszłości występował też na scenach Counter-Strike'a oraz Overwatcha, trafił pod skrzydła 100T we wrześniu ubiegłego roku i doprowadził ekipę do triumfu w regionalnej dywizji First Strike. Ponadto on i jego koledzy finiszowali również w czołowej czwórce niedawnych finałów trzeciego etapu VALORANT Champions Tour 2021 w Berlinie, co ostatecznie dało im awans na VALORANT Champions 2021. Sam Nissan jednak bynajmniej nie zachwycał na niemieckiej imprezie, będąc jednym z jej najsłabszych uczestników.

Mimo wszystko wydaje się, że zmiana w momencie, gdy drużyna dopiero co dostała się na najważniejszy turniej w roku, może dziwić. Tym bardziej że będzie ona wiązać się z koniecznością znalezienia potencjalnego następcy. Co ciekawe, ten miał zostać już wytypowany i tutaj z pomocą ponownie przychodzi nam wspomniany redaktor Geddes. Według jego informacji, miejsce zwolnione przez steela miałby przejąć Aaron "b0i" Thao, który związał się z 100 Thieves w lipcu tego roku, stając się jednocześnie zmiennikiem w sześcioosobowym składzie. Niemniej na ten moment nie wiadomo, czy 24-latek ewentualnie trafiłby do podstawowej piątki na stałe, czy też tylko tymczasowo.

Jeżeli powyższe doniesienia potwierdzą się, skład 100 Thieves będzie prezentować się następująco:

  • Spencer „Hiko” Martin
  • Nicholas „nitr0” Cannella
  • Peter „Asuna” Mazuryk
  • Ethan „Ethan” Arnold
  • Aaron "b0i" Thao
  • Hector „FrosT” Rosario – trener