STS
fot. Riot Games

Znamy datę premiery Arcane! Obejrzyj pierwszy zwiastun serialu w świecie League of Legends

Już niedługo fanów League of Legends czeka nie lada gratka. Wielkimi krokami zbliża się wszak premiera Arcane, czyli pierwszego serialu, którego akcja dziać się będzie w świecie League of Legends, a który swoją premierę będzie mieć na platformie Netflix.

Runeterra przeniesiona na duży ekran

Arcane to historia pełna kontrastów – zapewnił Alex Yee, jeden ze współtwórców serialu. – Postacie zostają podzielone, na dwie grupy odpowiadające połowom miasta, z innymi wartościami i prawami. Uzupełniają się, choć są swoimi przeciwieństwami. W tym świecie bohaterowie jednej strony mogą stać się złoczyńcami dla drugiej. Główni bohaterowie Arcane to postaci, których gracze pokochali w naszych grach, dlatego powinni poczuć się bardzo znajomo, widząc ich na ekranie. Różnice między mediami mogą być jednak odczuwalne, gdy postaci zostają przeniesione do świata filmu – dodał.

Sama fabuła ma opowiadać o delikatnej i wątłej równowadze pomiędzy dwoma światami – bogatym miastem Piltover a jego obskurnym podbrzuszem Zaun. Wszystko zmienia się jednak w momencie odkrycia sposobu na kontrolowanie dostępnej dla każdego magicznej energii. Fani LoL-a bez problemu znajdą w kolejnych odcinkach wiele znajomych twarzy, takich jak chociażby Jinx, Vi, Jayce czy też Caitlyn. Widzowie będą mogli lepiej poznać swoich ulubionych bohaterów i ich historie, ale również spotkać się z całkowicie nowymi postaciami, które będą odgrywać kluczową rolę w historii. Jak zapewniają twórcy, w serialu nie zabraknie osobistych opowieści, w których na szali niejednokrotnie znajdą się losy najbliższych czy też osobiste przekonania poszczególnych uczestników fabuły.

Premiera tuż po finale Worldsów

Oficjalna premiera Arcane nastąpi 7 listopada o godzinie 4:00 nad ranem polskiego czasu, czyli zaledwie kilka godzin po zakończeniu mistrzostw świata w League of Legends. – Gracze na całym świecie kochają grę League of Legends i jej uniwersum. Ich pasja jest tym, co inspiruje nas do przedstawienia Runeterry, w sposób godny jej fanów. Premiera Arcane jest początkiem kolejnego rozdziału Riot i nie możemy się doczekać, aż gracze zobaczą, co kryjemy dla nich w zanadrzu w grach, rozrywce i sporcie. W tym wyjątkowym momencie stawiamy graczy w centrum niesamowitego wydarzenia. Worldsy i premiera Arcane połączą się, tworząc jednolite, globalne święto, łącząc współzawodnictwo, rozrywkę i społeczność w zupełnie nowy sposób. Myślimy o tym, jako o super weekendzie dla graczy – stwierdził Nicolo Laurent, dyrektor generalny Riot Games.

Co ważne, serial zostanie podzielony na trzy odrębne akty, a na te z kolei składać się będzie kilka epizodów. Pierwsze trzy odcinki, których tematyka dotyczyć będzie początków życia dwóch sióstr, zadebiutują właśnie 7 listopada. Tydzień później, tj. 13 listopada o godzinie 19:00, pojawi się akt drugi, podczas gdy trzeci akt zostanie opublikowany 20 listopada, również o godzinie 19:00.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zmiana prowadzącego w 100 Thieves? steel łączony z odejściem z zespołu

Kilka dni temu gracze 100 Thieves mogli świętować awans na mistrzostwa świata w VALORANCIE. Niewykluczone jednak, że nawet pomimo tego sukcesu drużyny...