Po kilku miesiącach przerwy European League 2021 w Rainbow Six: Siege powraca! Przed nami trzeci etap rywalizacji o tytuł najlepszej drużyny na Starym Kontynencie – rywalizacji, do której przystąpi także jeden gracz z Polski.

NAVI vs G2 już w pierwszej kolejce!

Mowa tutaj o Szymonie "Savesie" Kamieniaku, który na co dzień reprezentuje barwy Natus Vincere. Podopieczni ukraińskiej organizacji do gry przystąpią jako trzeci najlepszy zespół etapu drugiego i z pewnością mają spore aspiracje. Szczególnie po rozczarowaniu, jakim był ich występ na Six Mexico Major 2021. Czy teraz będzie lepiej? Cóż, odpowiedź na to pytanie da nam już pierwszy mecz, w którym NAVI podejmie niezmiennie groźne G2 Esports. Co prawda w ogólnej tabeli Stage 2 Samurajowie finiszowali nad Savesem i spółka, ale w bezpośrednim pojedynku musieli uznać ich wyższość. Będzie to więc dla nich okazja, by wziąć rewanż za tamto niepowodzenie, a przy okazji udanie rozpocząć ostatni etap rozgrywek.

Heroic debiutuje na nowej scenie

Z pewnością sporym wydarzeniem pierwszej kolejki Stage 3 będzie debiut na scenie Rainbow Six: Siege Heroic. Duńska organizacja dotychczas kojarzona była głównie z Counter-Strikiem, teraz jednak zaangażowała skład unKnights, który już dziś spróbuje swoich sił w starciu z Teamem Secret. Ciekawie powinno być również podczas derbów Francji – w tych naprzeciwko siebie staną Team Vitality oraz główny faworyt ligi, czyli Team BDS. Aczkolwiek nie można lekceważyć najlepszej ekipy drugiego etapu Teamu Empire. Ten swoją przygodę z kolejną fazą zmagań zacznie od meczu z Cowaną Gaming. Niemniej pierwszą kolejkę zainauguruje spotkanie pomiędzy Virtus.pro a Rogue.

Czwartkowy harmonogram European League 2021:

9 września
18:00 Virtus.pro vs Rogue BO1
19:15 Cowana Gaming vs Team Empire BO1
20:30 G2 Esports vs Natus Vincere BO1
21:45 Team Vitality vs Team BDS BO1
23:00 Team Secret vs Heroic BO1

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Rainbow Six na Twitchu. Trzeci etap European League 2021 potrwa do 18 października i zaoferuje swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 50 tysięcy euro oraz cztery bilety na Six November 2021 Major.