Trzeci etap European League 2021 w Rainbow Six: Siege nie zwalnia tempa. Dopiero co zakończyła się trzecia kolejka, a tymczasem już dziś rusza kolejka czwarta. Podczas niej o kolejne zwycięstwo powalczą reprezentanci Natus Vincere.

NAVI podejmie zranione Rogue

NAVI w ostatni poniedziałek pozostawiło w pokonanym polu Team Secret i ma spore szanse, by sięgnąć po drugą wygraną z rzędu. Tym razem bowiem na drodze Szymona "Savesa" Kamieniaka i spółki stanie Rogue. Rogue, które dopiero co dostało bolesną lekcję Rainbow Sixa od Teamu Empire – podopieczni amerykańskiej organizacji zostali kilka dni temu rozgromieni aż 2:7! W tej sytuacji nie dziwi fakt, że to ekipa Savesa uchodzić będzie za faworyta nadchodzącego pojedynku. Zwłaszcza że ewentualne zwycięstwo w nim może dać naszemu rodakowi i jego kolegom nawet pierwsze miejsce w tabeli! Aczkolwiek do tego potrzebne będzie coś jeszcze.

Starcie na szczycie europejskiej sceny

Owym "czymś jeszcze" jest potknięcie przewodzącego stawce Teamu BDS. A są szanse, że takowe nastąpi, bo przed Francuzami prawdziwy mecz na szczycie! W tym podejmą oni mistrzów Stage 2, czyli wspomniane już Empire, które udowodniło, że jest piekielnie mocne. Niemniej i BDS nie jest w ciemię bite – mówimy tutaj przecież o niepokonanej dotychczas w trzecim etapie drużynie. Przed szansą na przełamanie mało chlubnej serii porażek staną natomiast gracze Virtus.pro. Przeszkodzić im w tym spróbuje jednak G2 Esports. W podobnej do VP sytuacji znajdują się również reprezentanci Heroic. Oni akurat o pierwsze w tej fazie zwycięstwo powalczą przy okazji spotkania z Teamem Vitality.

Czwartkowy harmonogram European League 2021:

23 września
18:00 Team Secret vs Cowana Gaming BO1
19:15 G2 Esports vs Virtus.pro BO1
20:30 Team Empire vs Team BDS BO1
21:45 Rogue vs Natus Vincere BO1
23:00 Heroic vs Team Vitality BO1

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Rainbow Six na Twitchu. Trzeci etap European League 2021 potrwa do 18 października i zaoferuje swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 50 tysięcy euro oraz cztery bilety na Six November 2021 Major.