Za nami cztery kolejki European League 2021 w Rainbow Six: Siege. W ich trakcie Natus Vincere naprzemiennie to wygrywało, to przegrywało i jeżeli sugerowalibyśmy się tą formą w kratkę, to oznaczałoby, że dziś wypada dzień, w którym gracze ukraińskiej organizacji powinni zatriumfować.

NAVI w hicie kolejki

Niemniej teoria sobie, a praktyka sobie. Warto bowiem zauważyć, że dziś na drodze Szymona "Savesa" Kamieniaka i spółki stanie pokonany dotychczas lider rozgrywek, czyli Team BDS. Francuska formacja to główny faworyt do zdobycia mistrzostwa Starego Kontynentu – zresztą to właśnie ona przewodzi obecnie tabeli sezonu 2021. Aczkolwiek tuż za nią z czteroma punktami straty znajduje się właśnie NAVI, tak więc poniedziałkowy mecz bez wątpienia będzie mieć spore znaczenie. Zwłaszcza że w etapie trzecim do zdobycia są bilety na Six November 2021 Major, które wpadną w ręce najlepszej czwórki ligi. Saves i jego koledzy zaś znajdują się obecnie na skraju top 4 i muszą oglądać się też na innych.

Czy G2 wróci na właściwe tory?

Tuż za plecami NAVI znajduje się przecież zwycięzca Stage 2, Team Empire. Ekipa z Rosji w ostatni czwartek otrzymała od BDS bolesną lekcję Rainbow Sixa i teraz spróbuje powrócić na zwycięską ścieżkę. Ma ona zresztą spore szanse na sukces, bo tym razem przyjdzie jej mierzyć się z chimerycznym Teamem Vitality. Interesująco zapowiada się również starcie Cowany Gaming z Rogue, czyli odpowiednio drugiej i trzeciej drużyny w tabeli. Ważny mecz czeka też G2 Esports. Zespół Bena "CTZN-a" McMillana w dotychczasowych czterech kolejkach zdobył zaledwie pięć punktów i na ten moment znajduje się w dolnej połowie stawki. Okazją, by się z niej wybić będzie starcie z Teamem Secret.

Poniedziałkowy harmonogram European League 2021:

27 września
18:00 Team Vitality vs Team Empire BO1
19:15 Virtus.pro vs Heroic BO1
20:30 Team Secret vs G2 Esports BO1
21:45 Team BDS vs Natus Vincere BO1
23:00 Cowana Gaming vs Rogue BO1

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Rainbow Six na Twitchu. Trzeci etap European League 2021 potrwa do 18 października i zaoferuje swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 50 tysięcy euro oraz cztery bilety na Six November 2021 Major.