Zgodnie z oczekiwaniami rozszerzenie rozgrywek VCT Game Changers na Europę w dużym stopniu zdynamizowało rozwój kobiecej sceny VALORANTA na Starym Kontynencie. Wystarczy wspomnieć, że kolejna znana organizacja postanowiła stworzyć dywizję dedykowaną właśnie drużynie pań.

Udany debiut nowego składu

Tym razem padło na Vodafone Giants, którzy w grze Riot Games obecni od połowy ubiegłego roku. Teraz jednak do ekipy męskiej dołączyła ekipa żeńska, na której czele stanęła Sandra "Leviathan" Cabeza. 25-letnia Hiszpanka już od dawna związana jest z Gigantami, dotychczas jednak pełniła w organizacji rolę streamerki. Teraz czekają ją nowe wyzwania. – Chcę podziękować Riotowi za stworzenie Game Changers, dzięki czemu mamy szansę, by ze sobą konkurować. To dla nas wyjątkowa okazja, by wydobyć z siebie to, co najlepsze. Wraz z dziewczynami gramy ze sobą dopiero od niedawna, ale mam do każdej z nich pełne zaufanie. Widziałam ich grę, słuchałam między rundami i wiem, że każda z nich jest wyjątkowa – zapewniła Cabeza.

Poza nią w zespole znalazły się też m.in. dwie inne zawodniczki z Hiszpanii, tj. María "Marialicious" Aranda i Maribel "Metzly" Esteban, a także dwie Brazylijki – Maria "TookiiTookii" oraz Hosana "Tinylady" Kmiecik. Ta ostatnia w przeszłości miała już okazję, by rywalizować na profesjonalnej scenie pod banderą GODSENT. Dotychczas była ona zresztą związana ze szwedzką organizacją, ale jako streamerka. Co ciekawe, zawodniczki Giants G4E mają już za sobą oficjalny debiut. I to debiut udany, bo w pierwszym meczu w ramach pierwszego sezonu VCT Game Changers w regionie EMEA rozgromiły one Frat3rnity 13:2 na Iceboksie oraz aż 13:0 na Ascent.

Skład Vodafone Giants G4E prezentuje się następująco:

  • Sandra "Leviathan" Cabeza
  • María "Marialicious" Aranda
  • Maribel "Metzly" Esteban
  • Hosana "Tinylady" Kmiecik
  • Maria "TookiiTookii"