Grupowe zmagania w regionie EMEA w ramach VCT Game Changers dobiegły końca. Niemniej w play-offach nie zobaczymy żadnego w pełni polskiego składu, wobec czego pozostaje nam kibicować drużynie Klaudii "klaudii" Beczkiewicz.

devils.one i zespół bullet girl bez awansu

Jeszcze kilka dni temu przed szansą na awans stanęły co prawda nowe reprezentantki devils.one, ale ostatecznie nie podjęły one nawet rękawicy. Kamila "firingirl" Kopij i jej koleżanki przegrały oba grupowe mecze, przegrywając najpierw 0:2 z Vanished, a potem w takim samym stosunku uznając wyższość ChatBanned. Inaczej wyglądała sytuacja ekipy fReya, której członkinią od niedawna jest Julia "bullet girl" Kurzyńska. Skład 26-latki swoją przygodę z VCT zaczął od gładkiego zwycięstwa ABB ASKİ E-Spor WHITE. Na swoje nieszczęście jednak w drugim meczu uległ 1:2 VALSTARS, w efekcie czego i on musiał finalnie obejść się smakiem.

klaudia z szansą na rewanż

Tak więc w grze pozostała tylko wspomniana we wstępie klaudia. Jej Guild X w grupie rozprawiło się z Unranked i Bnat Char9i, tym samym zapewniając sobie miejsce w czołowej szesnastce rozgrywek. Ale to jeszcze nie koniec walki, bo teraz podopieczne organizacji Davida Beckhama czekają play-offy. W tych zmierzą się one z międzynarodowym składem Rix.GG Lightning, które w bieżącej odsłonie Game Changers również nie poniosły jeszcze porażki. Co ciekawe, dla klaudii i dwóch jej koleżanek z zespołu będzie to okazja, by wziąć na Rix rewanż za majową porażkę w finale trzeciej odsłony Girls' House EU Open. Wówczas skład naszej rodaczki poległ 0:2, ale tym razem spotkanie nie powinno być tak jednostronne.

Harmonogram VCT Game Changers EMEA:

30 września
19:00 SMARACIS Esports vs Zero Zone W BO3
19:00 Guild X vs Rix.GG Lightning BO3
19:00 Team Singularity vs Oxxgen Esports BO3
19:00 SuperMassive Blaze vs Chat Banned BO3
19:00 Valstars Gaming vs The Goose House Lunar BO3
19:00 STELLAR vs TENSTAR Nova BO3
19:00 Futbolist vs BBL Queens BO3
19:00 The Originals vs Fire Flux BO3
1 października
19:00 pierwszy ćwierćfinał BO3
19:00 drugi ćwierćfinał BO3
19:00 trzeci ćwierćfinał BO3
19:00 czwarty ćwierćfinał BO3
2 października
15:00 pierwszy półfinał BO3
18:00 drugi półfinał BO3
3 października
15:00 wielki finał BO5

Wybrane mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na oficjalnym kanale VALORANTA na Twitchu. VCT Game Changers w regionie EMEA potrwa do 3 października. Łączna pula nagród rozgrywek wynosi 20 tysięcy euro, z czego dla triumfatorek wielkiego finału przewidziano 8 tysięcy euro.