Dziś informowaliśmy już, że Marcin "bucu" Świech powalczy o mistrzostwo Grecji w League of Legends w barwach Gamespace Esports. Teraz wiemy, że liga ta będzie pełna naszych rodaków. Do szeregów obrońców tytułu dołączyli bowiem Igor "marlon" Tomczyk oraz Kamil "Piwek" Staroń. Pod banderą Anorthosis Famagusta Esports stworzą oni duet na dolnej alei.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


Udany okres Anorthosisu

Organizacja, która przyjęła naszych rodaków, jest najmocniejszą siłą w Grecji już od roku. Co prawda Anorthosis ani razu nie zakończył sezonu regularnego na szczycie tabeli, ale play-offy zawsze układały się po myśli obecnych mistrzów ligi. W fazie pucharowej ostatniego splitu mogło to co prawda zmienić WLGaming Esports Wojciecha "Tabasko" Kruzy, jednak uległo ona w trzeciej rundzie z wynikiem 2:3. Tym samym ANO ponownie dostało się do finału, w którym nie miało już żadnego problemu z rozprawieniem się z Teamem Phantasma. Anorthosis z pewnością ostrzy sobie zęby na kolejne trofea. Oprócz tego można się domyślić, że szuka sposobu na zmianę statusu quo w European Masters.

Dwaj Polacy pomogą mistrzowi kraju

Tym samym włodarze Grecji podjęli decyzję o podpisaniu właśnie Polaków, którzy byli najliczniejszą nacją na EU Masters. Ostatecznie ich wybór padł na marlona, który wraz z Teamem ESCA Gaming zajął drugą lokatę w etapie zasadniczym Ultraligi. Wspierający pokazał się wówczas z naprawdę dobrej strony. Warto też podkreślić, że mało osób dawało ESCE szanse na chociażby awans do play-offów. Ekipa ta jednak zaskoczyła wszystkich i stworzyła realne zagrożenie dla AGO ROGUE.

Z kolei Piwek w ostatnim czasie reprezentował barwy portugalskiego For The Win. Tam nasz rodak miał również nie najgorsze rezultaty, jednak ostatecznie nie udało mu się zakwalifikować na European Masters. Podczas sezonu regularnego FTW musiało zadowolić się trzecią lokatą. Niemalże identyczna sytuacja miała miejsce w play-offach. Tam zespół Piwka poległ z White Dragons, co uniemożliwiło mu awans na EUM. W pojedynku o miejsce na podium udało mu się pokonać OFFSET Esports i na tym też zakończył się sezon dla ekipy naszego rodaka.

Skład Anorthosisu Famagusta Esports:

Panagiotis "JaxPlank" Tantis
Giannis "Dom1nant" Vorgazlis
Nikos "J0J0C" Terzoglou
Kamil "Piwek" Staroń
Igor "marlon" Tomczyk