Nieco ponad pół roku spędził w MAD Lions Filip "⁠tudsoN⁠" Tudev. Polski snajper dołączył do hiszpańskiej organizacji pod koniec marca, współtworząc sześcioosobowy skład CS:GO i mając w perspektywie walkę o miejsce w wyjściowej piątce. Lwy zdecydowanie częściej stawiały jednak na Volodymyra „⁠Woro2k⁠” Veletniuka, przez co rola tudsoNa konsekwentnie była marginalizowana. Wczoraj 21-latek definitywnie opuścił formację.

Od początku wiedziałem, że projekt będzie opierał się na sześciu graczach. W zasadzie sprowadzało się to do dwóch snajperów rywalizujących o miejsce w składzie. Podjąłem wyzwanie i byłem naprawdę zdeterminowany, by dopiąć swego. Wiem, że dałem z siebie wszystko. Czasami jednak life is brutal and full of zasadzkas i to Woro został wybrany, a ja mogłem być tylko szóstym zawodnikiem. W tym okresie miałem możliwość spojrzeć na grę z innej perspektywy i wierzę, że dzięki temu stałem się lepszą osobą i lepszym graczem. Brak regularnej gry i patrzenie z boku na sukcesy innych pozwoliły mi dojść do wniosku, że czas się pozbierać i postawić krok w tył, by następnie wykonać dwa do przodu. Wierzę w siebie i mam wielką ochotę zacząć wygrywać trofea – zakomunikował tudsoN.

Tym samym liczba Polaków w dywizji CS:GO MAD Lions zmalała o połowę. Szkoleniowcem Lwów nadal pozostaje Jakub "kuben" Gurczyński. Międzynarodowy zespół wczoraj zakończył zmagania w ramach Intel Extreme Masters Fall 2021, mając na koncie wygrane z OG oraz Sprout. To wprawdzie za mało na wyjście z grupy, ale wciąż rozwijający się zespół z pewnością zdobył jakże potrzebne doświadczenie, które może zaprocentować już za kilka dni podczas BLAST Premier Fall Showdown.

Obecny skład MAD Lions:

  • Thomas „⁠TMB⁠” Bundsbæk
  • Volodymyr „⁠Woro2k⁠” Veletniuk
  • Justinas „⁠jL⁠” Lekavicius
  • Pere „⁠sausol⁠” Solsona Saumell
  • Johannes "⁠b0RUP⁠" Borup
  • Jakub „⁠kuben⁠” Gurczyński – trener