STS
BeChampions
fot. BeChampions

Nadchodzi seria lanów dla polskich drużyn VALORANTA. Poznajcie BeChampions!

Już w październiku rozpoczną się kwalifikacje do pierwszego lanowego turnieju VALORANTA w Polsce. Będzie to jedynie przedsmak tego, czego możemy spodziewać się po zawodach spod szyldu BeChampions w ciągu kilku najbliższych miesięcy ze względu na bardzo zaawansowany system tych rozgrywek.

Format rywalizacji

Śmiało można powiedzieć, że polska scena VALORANTA zmierza w dobrym kierunku, a jesień tego roku zapowiada się naprawdę interesująco. W dniach 18-21 października odbędą się internetowe kwalifikacje do pierwszego turnieju lanowego w Polsce pod nazwą BeContenders, który zostanie rozegrany w dniach 30-31 października w Gdańsku, a konkretniej w Kinguin Esports Lounge. Eliminacje mają wyłonić cztery najlepsze ekipy, które po raz pierwszy będą mogły zmierzyć się ze sobą twarzą w twarz. Będzie to jeden z czterech zapowiadanych turniejów, który ma odbyć się na lanie przez najbliższe cztery miesiące.

Kolejnym faktem podgrzewającym atmosferę jest to, iż organizatorzy BeChampions postanowili zintegrować się z marką BeLoud, dzięki czemu punkty do rankingu będą przyznawane zarówno za zmagania w BeContenders, jak i BeLoud Cup. Tak prezentuje się rozkład puli punktów do zdobycia zależnie od zajętego miejsca.

  • 1. miejsce – 100 PKT;
  • 2. miejsce – 75 PKT;
  • 3/4. miejsce – 35 PKT.

W każdej z trzech nadchodzących edycji BeContenders do zdobycia będzie osiem tysięcy złotych oraz punkty, które finalnie wyłonią najlepsze zespoły do turnieju BeChallengers, a następnie do Masters, o którym powinniśmy dowiedzieć się więcej już niedługo. Kwartalne zmagania podsumują rozgrywki BeChallengers, które odbędą się w styczniu, gdzie pula nagród wyniesie szesnaście tysięcy złotych. Zapisy do pierwszych kwalifikacji już ruszyły – swoje zgłoszenia możecie wysyłać pod tym adresem.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Reapered, Cloud9, Worlds 2018

Trener 100T zadowolony z grup Worlds. "Spodziewam się awansu do play-offów"

Worlds 2021 rozpoczyna się już jutro od fazy play-in. To moment, na który wszyscy czekaliśmy i za niecałą dobę stanie się faktem. Wielu fanów League o...