Nie, to nie sen! The International 10 wreszcie się odbędzie, chociaż bywały chwile, że naprawdę wydawało się to mało prawdopodobne. Ale w końcu – co prawda w innym terminie, w innym miejscu i bez publiki, ale najlepsi gracze Doty 2 po dwuletniej przerwie ponownie staną do walki o tytuł mistrza świata oraz niewyobrażalną pulę nagród.

Forma Secret? Wielka niewiadoma

W gronie kandydatów znalazło się też miejsce dla jednego Polaka. Jest nim oczywiście Michał "Nisha" Jankowski, którego Team Secret był zdecydowanie dawno niewidziany. Ale też trudno się dziwić, bo podopieczni Lee "Heena" Seung Gona mają za sobą rozczarowujący sezon. O ile triumf w europejskim DreamLeague Season 14 i czwarte miejsce w ONE Esports Singapore Major 2021 dawały jeszcze nadzieję na utrzymanie wysokiej dyspozycji, tak potem rozpoczął się kryzys przez wielkie K. Nisha i spółka na kolejnego Majora, WePlay AniMajor, awansowali dosłownie rzutem na taśmę, ale w Kijowie kompletnie rozczarowali i nie przeszli nawet przez turniej o dziką kartę. Równie słabo było na ESL One Summer 2021, gdzie... nie wygrali nawet jednego meczu.

Od tego czasu, a było to w czerwcu, Secret nie rozgrywało oficjalnych spotkań. Tak więc trudno w tym momencie określić, w jakiej formie ekipa naszego rodaka pokaże się w Bukareszcie. Aczkolwiek dobrze by było, gdyby była to forma wysoka, bo rywale będą tylko czekać na jakiekolwiek potknięcie. A o to nie będzie wcale trudno, zwłaszcza że mimo wszystko TS uchodzi za jednego z faworytów grupy B i każdy z rywali zrobi wszystko, by utrzeć nosa potencjalnym mistrzom. Jako pierwsze spróbują tego dokonać czołowy przedstawiciel południowoamerykańskiej sceny, beastcoast, a także triumfator wschodnioeuropejskich eliminacji do TI, Team Spirit.

Czwartkowy harmonogram The International:

7 października
09:00 vs vs vs vs
11:00 vs vs vs vs
13:00 vs vs vs vs
15:00 vs vs vs vs
17:00 vs vs vs vs

Wybrane mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Doty 2 na Twitchu. Po więcej informacji na temat The International 10 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można pod tym adresem.