W trakcie całego drugiego etapu European League 2021 w Rainbow Six: Siege Natus Vincere poniosło zaledwie trzy porażki. Tymczasem obecnie w etapie trzecim podopieczni ukraińskiej organizacji już czterokrotnie uznawali wyższość swojego rywala, z czego trzy razy w trakcie trzech ostatnich spotkań. Czy dziś uda im się w końcu przełamać?

Halo, NAVI, pora na przełamanie!

Okazją ku temu będzie spotkanie z Teamem Vitality, które będzie mieć kluczowe znaczenie dla przyszłości NAVI w sezonie 2021. Tym bardziej że na ten moment obie drużyny dzielą zaledwie dwa punkty, więc ewentualna wygrana umożliwiłaby Szymonowi "Savesowi" Kamieniakowi i jego kolegom wzbić się w tabeli przynajmniej o jedną pozycję. Ba, przy korzystnym układzie wyników innych pojedynków skład naszego rodaka może nawet znaleźć się tuż za czołową czwórką, ale też nie ma co wybiegać w przyszłość. Wszak Vitality w minionych tygodniach utarło już nosa m.in. Teamowi Empire i chociaż bynajmniej nie prezentuje stabilnej formy, to bez wątpienia będzie wymagającym przeciwnikiem.

Derby regionu CIS

A skoro już o Empire mowa – przed Rosjanami derby regionu CIS, w których mierzyć się będą z Virtus.pro. Dla triumfatorów Stage 2 będzie to okazja, by na dobre zadomowić się w top 4, a nawet przypuścić atak na fotel wicelidera. Ten obecnie okupuje Rogue, które po serii rozczarowań znalazło wreszcie odpowiedni rytm i do czwartkowego starcia z Teamem Secret przystąpi jako murowany faworyt. Tę łatkę będzie mieć przypiętą także Team BDS. Francuska piątka w pełni zasłużenie przewodzi stawce i w trzecim etapie nie znalazła jeszcze swojego pogromcy. Czy będzie nim Cowana Gaming? Cóż, podopieczni niemieckiej organizacji już w tym etapie zaskakiwali, ale tutaj potrzebna będzie naprawdę duża doza szczęścia.

Czwartkowy harmonogram European League 2021:

7 października
18:00 Team Empire vs Virtus.pro BO1
19:15 Rogue vs Team Secret BO1
20:30 Team Vitality vs Natus Vincere BO1
21:45 Cowana Gaming vs Team BDS BO1
23:00 G2 Esports vs Heroic BO1

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Rainbow Six na Twitchu. Trzeci etap European League 2021 potrwa do 18 października i zaoferuje swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 50 tysięcy euro oraz cztery bilety na Six November 2021 Major.