Dobiegł końca pierwszy etap The International 10. Za nami faza grupowa, w której udział wzięło łącznie osiemnaście drużyn, a dwie z nich czekała eliminacja. Czołowa szesnastka natomiast awansowała do głównego turnieju, który zostanie już rozegrany w drabince podwójnej eliminacji, a wszystkie ekipy zostały rozstawione na bazie ich wyników w grupach.

Secret w drabince wygranych

Zaczynamy może dość nietypowo, bo od grupy B, ale z perspektywy polskich fanów jest to zbiór znacznie ważniejszy. O awans z niego walczył bowiem Team Secret Michała "Nishy" Jankowskiego, czyli jedynego zawodnika znad Wisły na TI10. I dla fanów Secret mamy dobre wieści – formacja polskiego midlanera awansowała do play-offów z drugiego miejsca w zbiorze B, co oznacza, że główną fazę rozpocznie od drabinki wygranych. Sam wynik może nie zachwyca, wszak TS musiał uznać wyższość niżej usytuowanych beastcoast i Fnatic, ale z drugiej strony zespół Nishy był jedynym, który powstrzymał lidera tego zbioru, PSG.LGD, od perfekcyjnego rezultatu.

Oprócz zespołu Polaka i PSG.LGD miejsce w czołowej czwórce wywalczyły także Vici Gaming oraz Team Spirit. Obie te ekipy zakończyły zmagania w grupach z takim samym bilansem co Secret, aczkolwiek w bezpośrednich starciach lepsza już była drużyna Jankowskiego. Z awansu mogą też cieszyć się wspomniane beastcoast i Fnatic, jak również Quincy Crew oraz Elephant, jednak te formacje trafią do drabinki przegranych. Natomiast dla SG Esports przygoda z The International zakończyła się już dziś – notując dwie kolejne porażki Brazylijczycy utracili szansę na miejsce w play-offach.

Klasyfikacja grupy B The International 10:

Grupa B
# Drużyna W R P
1. PSG.LGD 7 1 0
2. Team Secret 4 2 2
3. ViCi Gaming 4 2 2
4. Team Spirit 5 0 3
5. beastcoast 2 3 3
6. Quincy Crew 2 2 4
7. Fnatic 1 4 3
8. Elephant 2 2 4
9. SG esports 1 0 7

Invictus Gaming liderem grupy A

W zbiorze oznaczonym pierwszą literą alfabetu najlepiej poradziła sobie chińsko-malezyjska piątka reprezentująca barwy Invictus Gaming. Zespół Hu "Kaki" Liangzhiego na szesnaście rozegranych starć przegrał tylko dwa, z OG oraz Teamem Undying. A skoro już o OG mowa, to obrońcy mistrzowskiego tytułu z roku 2019 uplasowali się na trzeciej lokacie, uznając wyższość IG oraz Virtus.pro. Czwartą pozycję, gwarantującą miejsce w górnej drabince, zajęło natomiast T1.

Reprezentacja południowo-wschodniej Azji może mówić o sporym szczęściu, bo niewiele zabrakło, a doszłoby do potrójnej dogrywki, w której T1 mogłoby potencjalnie awansować na trzecią pozycję, ale w najgorszym wypadku spaść na piątą. Na szczęście formacji Nuengnary "23savage'a" Teeramahanona Evil Geniuses tylko zremisowało z Teamem Undying, przez co żadna z tych ekip nie dogoniła już T1 i obie musiały zadowolić się miejscami od piątego do szóstego. Mimo wszystko zdołały one awansować do drabinki pucharowej, gdzie zobaczymy również Team Aster oraz Alliance. Takiego szczęścia nie miał natomiast Thunder Predator, który do Peru wraca z podkulonym ogonem i bez ani jednej wygranej.

Klasyfikacja grupy A The International 10:

Grupa A
# Drużyna W R P
1. Invictus Gaming 6 2 0
2. Virtus.pro 5 1 2
3. OG 3 4 1
4. T1 5 0 3
5. Team Undying 3 3 2
6. Evil Geniuses 3 3 2
7. Team Aster 2 1 5
8. Alliance 1 2 5
9. Thunder Predator 0 0 8

TI10 wraca we wtorek

Przed nami jeden dzień przerwy, nim rozgorzeje drugi i ostatni etap walki o mistrzostwo The International 10. We wtorek 12 października zostaną rozegrane dwa mecze drabinki wygranych oraz wszystkie mecze pierwszej rundy drabinki przegranych. Jako pierwsze zmierzą się Invictus Gaming oraz Team Spirit, a już w drugim wtorkowym meczu zobaczymy Nishę i kompanów – Team Secret o miejsce w półfinale górnej drabinki powalczy z obrońcami tytułu z OG. Następnie akcja przeniesie się do dolnej części drabinki pucharowej, gdzie o utrzymanie powalczą kolejno Team Undying z Fnatic, Quincy Crew z Teamem Aster, beastcoast z Alliance oraz Evil Geniuses z Elephant.

Drabinka głównego turnieju The International 10:

1. runda UB 2. runda UB Finał UB Wielki finał
0
0 0
0
0
0 0
0
0
0 0
0 0
0
0
0
1. runda LB 2. runda LB 3. runda LB 4. runda LB 5. runda LB Finał LB
0
0
0 0 0 0 0
0
0 0 0
0
0 0 0
0
0
0
0 0 0 0
0
0
0
0 0
0

Pełny harmonogram głównego turnieju The International 10 możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru: