Nie ulega wątpliwości, że nie tak fani Natus Vincere wyobrażali sobie trzeci etap European League 2021 w Rainbow Six: Siege. Jak dotychczas zawodnicy ukraińskiej organizacji radzili sobie bowiem niezwykle przeciętnie i mają minimalne szanse na finisz w czołowej czwórce.

NAVI podejmie outsiderów

Niemniej dziś Szymona "Savesa" Kamieniaka i spółkę czeka mecz z gatunku tych, których po prostu nie wypada nie wygrać. Wszak NAVI mierzyć się będzie z Heroic, czyli najsłabszym zespołem w stawce, który podczas siedmiu dotychczasowych spotkań zdobył zaledwie trzy punkty. I to bynajmniej nie dlatego, że wygrał jakikolwiek mecz, a po prostu trzykrotnie przegrywał po dogrywce. Dla drużyny naszego rodaka jest to więc idealna okazja, by się przełamać po czterech porażkach z rzędu i lepszej już nie będzie. Szkoda tylko, że nawet ewentualna wygrana w regulaminowym czasie gry może okazać się niewystarczające.

Starcie lidera z wiceliderem

Wiele zależeć będzie od Cowany Gaming i Teamu Vitality. Jeżeli podopieczni niemieckiej organizacji urwą punkty Virtus.pro lub też Francuzi nie ulegną w regulaminowym czasie gry Teamowi Secret, to marzenia NAVI o top 4, tak czy inaczej, legną w gruzach. Wobec tego Saves i jego koledzy muszą liczyć na potknięcia rywali. Na takowe ma nadzieje także G2 Esports, które nadal nie potrafi ustabilizować swojej formy. Trudno więc w tej sytuacji przewidzieć, czy obrońcy tytułu poradzą sobie z równie niestabilnym Teamem Empire. Co warte wspomnienia, dziś czeka nas też mecz na szczycie – przewodzący stawce Team BDS podejmie wicelidera z Rogue.

Poniedziałkowy harmonogram European League 2021:

11 października
18:00 Team Empire vs G2 Esports BO1
19:15 Cowana Gaming vs Virtus.pro BO1
20:30 Rogue vs Team BDS BO1
21:45 Natus Vincere vs Heroic BO1
23:00 Team Secret vs Team Vitality BO1

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Rainbow Six na Twitchu. Trzeci etap European League 2021 potrwa do 18 października i zaoferuje swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 50 tysięcy euro oraz cztery bilety na Six November 2021 Major.