Scena VALORANTA zarówno w Polsce, jak i w Europie co prawda nie jest jeszcze tak imponująca, jak chociażby w Stanach Zjednoczonych, jednak coraz więcej inicjatyw przyczynia się do jej rozwoju. Jedną z nich jest, chociażby cykliczne organizowany turniej dla kobiet eLadies VALORANT CUP, którego druga edycja odbędzie się już w ten weekend.

Format rozgrywek

Druga edycja eLadies VALORANT CUP rozpocznie się już 16 października o godzinie 14:00. W turnieju weźmie udział 10 zespołów, które zostały podzielone na 2 grupy. Formacje rozegrają w grupach po cztery spotkania, a każde z nich zostanie odbędzie się w formacie BO1. Tylko dwa pierwsze z każdego zbioru premiowane są awansem do następnej rundy, czyli półfinału w trybie BO3. Następnie naturalnie dwie zwycięskie ekipy zmierzą się w finale eLadies VALORANT CUP, a przegrani w meczu o trzecie miejsce.

Znamy uczestników eLadies VALORANT CUP

Pierwszą odsłonę eLadies VALORANT CUP zdołała wygrać drużyna Boombociary, jednak ze zwycięskiego składu w drugiej odsłonie wezmą udział jedynie Kamila „firingirl” Kopij oraz Aleksandra „AL3XANDRAS” Hanula, które wspólnie występują pod banderą devils.one female. W przeciwieństwie do pierwszej edycji tym razem w zmaganiach wezmą udział również drużyny spoza Polski, mowa tu o izraelskim Teamie Finest female, francuskim Teamie MCES, tureckim Teamie Zero Zone W oraz międzynarodowej formacji Freya, w której występuje m.in. Julia "bullet g1rl" Kurzyńska.

Grupa A Grupa B
Las Chicas Zmywary
devils.one AFK-AIM From Kitchen
Szefowe Serpents
Freya Team Zero Zone W
Team MCES Team Finest female

Spotkania rozgrywane w ramach drugiej odsłony eLadies VALORANT CUP transmitowane będą na oficjalnym kanale eLadies za pośrednictwem platformy Twitch.tv. Komentowaniem tego turnieju zajmą się Olimpia „komedyja” Cichosz, która była obecna również podczas pierwszej edycji, oraz Szczepan "CherryCz0pek" Wałęga, który zaś po pierwszy skomentuje poczynania kobiet w VALORANCIE. Pula nagród tych rozgrywek wynosi 1 000 euro.