STS
KiXSTAr
fot. ESL/Adam Łakomy

Nie żyje KiXSTAr, komentator Rainbow Six: Siege

Ze sceny Rainbow Six: Siege docierają do nas bardzo smutne wieści. W wieku 24 lat odszedł bowiem Michael „KiXSTAr” Stockley, jeden z najbardziej znamienitych komentatorów gry Ubisoftu. W przeszłości Amerykanin był także profesjonalnym graczem.

KiXSTAr w 2016 roku próbował swoich sił jako profesjonalny gracz Rainbow Six. Wraz z Teamem Orbit, a później także z OrglessGG występował w Pro Lidze. Trzykrotnie zdobywał pierwsze miejsce w regionalnych rozgrywkach, kwalifikując się później na światowe finały. Na tych najpierw uplasował się na 3-4. miejscu, a później zdobył wicemistrzostwo. W trzecim sezonie nie wystąpił na turnieju podsumowującym sezon.

Później Michael Stockley został częścią zespołu komentatorskiego Rainbow Six Pro League. Komentował zarówno mecze fazy zasadniczej, globalne finały, jak i najważniejsze turnieje. KiXSTAr regularnie widywany był podczas streamów zarówno z Six Invitational, jak i z Majorów.

Rodzina Stockleya wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że ten 11 października niespodziewanie zmarł. W komunikacie, który zamieszczamy poniżej, nie podano przyczyny śmierci.


Spoczywaj w pokoju, KiXSTAr.

Aktualizacja: Matka KiXSTAra za pośrednictwem Instagrama poinformowała, że ten zmarł w wyniku wypadku samochodowego.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Kimonomomo (@kimonomomo)

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

W ten weekend druga edycja eLadies VALORANT CUP

Scena VALORANTA zarówno w Polsce, jak i w Europie co prawda nie jest jeszcze tak imponująca, jak chociażby w Stanach Zjednoczonych, jednak coraz więce...