W kwestii tegorocznego sezonu European League w Rainbow Six: Siege poznaliśmy już większość odpowiedzi. Ale nie wszystkie – nadal przecież nie wiadomo, kto ostatecznie awansuje na listopadowego Majora w Szwecji. Tego dowiemy się dopiero dziś podczas ostatniej kolejki, która pierwotnie rozegrana miała zostać w miniony poniedziałek.

Czy NAVI na koniec utrze nosa Empire?

Niestety żadnych szans na awans nie ma już Natus Vincere. Ekipa Szymona "Savesa" Kamieniaka zanotowała w trzecim etapie rozgrywek zatrważająco dużo potknięć i pewne jest, że powyżej szóstej lokaty już nie wskoczy. Nadal jednak jej poczynania mają wpływ na kwestię wyjazdu na Six Sweden Major 2021. Wszystko dlatego, że ostatnim rywalem NAVI będzie Team Empire. Triumfatorzy etapu drugiego na ten moment okupują co prawda fotel wiceliderów, ale nadal nie mogą być pewni wyjazdu na skandynawską ziemię. Aby taką pewność zyskać bez oglądania się na innych, muszą pokonać Savesa i spółkę. W przeciwnym wypadku pozostanie im trzymanie kciuków za potknięcia innych oponentów.

Pora na końcowe rozstrzygnięcia

Chodzi tutaj m.in. o Virtus.pro. Drużyna spod znaku polarnego niedźwiedzia mierzyć się będzie z Teamem Secret, który niezależnie od poniedziałkowego wyniku i tak czeka walka o ligowy byt w barażach. Inną formacją, która nadal może zagrozić Empire, jest Cowana Gaming. Podopieczni niemieckiej organizacji podejmą teoretycznie najłatwiejszego przeciwnika – będzie nim tegoroczny spadkowicz, Heroic. Ponadto bezpośredni bój o finisz z przytupem stoczą Rogue i Team Vitality, czyli odpowiednio trzeci i czwarty zespół tabeli. W normalnych okolicznościach hitem byłaby też potyczka G2 Esports i Teamu BDS, ale obecnie oba te składy nie rywalizują już o nic konkretnego.

Czwartkowy harmonogram European League 2021:

21 października
14:00 Virtus.pro vs Team Secret BO1
15:15 Heroic vs Cowana Gaming BO1
16:30 Natus Vincere vs Team Empire BO1
17:45 G2 Esports vs Team BDS BO1
19:00 Team Vitality vs Rogue BO1

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Rainbow Six na Twitchu. Trzeci etap European League 2021 potrwa do 18 października i zaoferuje swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 50 tysięcy euro oraz cztery bilety na Six November 2021 Major.