STS
fot. twitter.com/TeamQuesoGG

Poznaliśmy pary inauguracyjnych spotkań BeContender #1

Już w ten weekend odbędzie się pierwszy lanowy turniej VALORANTA dla profesjonalnych drużyn w Polsce. W zmaganiach wezmą udział cztery ekipy, które zawalczą o osiem tysięcy złotych oraz punkty rankingowe BeChampions. Wczoraj poznaliśmy pary pierwszej rundy oraz harmonogram rozgrywek. Znamy przeciwników w pierwszych starciach W ubiegłym tygodniu odbyły się kwalifikacje do BeContender #1, po których […]

Już w ten weekend odbędzie się pierwszy lanowy turniej VALORANTA dla profesjonalnych drużyn w Polsce. W zmaganiach wezmą udział cztery ekipy, które zawalczą o osiem tysięcy złotych oraz punkty rankingowe BeChampions. Wczoraj poznaliśmy pary pierwszej rundy oraz harmonogram rozgrywek.

Znamy przeciwników w pierwszych starciach

W ubiegłym tygodniu odbyły się kwalifikacje do BeContender #1, po których z ręce ku górze w geście triumfu wzniosły takie zespoły jak Anonymo Esports, Team Queso, Ungentium oraz driveBy. Dla polskiej społeczności VALORANTA z pewnością jest to spore wydarzenie, ponieważ zawodnicy z rodzimego podwórka po raz pierwszy zmierzą się ze sobą twarzą w twarz w strzelance od Riot Games.

W pierwszym starciu BeContender #1 Anonymo Esports zmierzy się z Ungentium. Jednym z podtekstów tego spotkania będzie rywalizacja byłych kolegów z zespołu, gdyż Sebastian „snikk” Kamiński przed dołączeniem do ANO grał w jednej drużynie z trójką graczy obecnego składu Ungentium. Doświadczenie z lanowych turniejów zdecydowanie będzie po stronie podopiecznych Jakuba „GutKa” Guta. Nie jest to żadnym zaskoczeniem, gdyż w tej formacji występuje m.in. Sebastian „NEEX” Trela, który bez zwątpienia jest najbardziej doświadczonym graczem na całym turnieju. Mimo wszystko to ekipa prowadzona przez Kacpra „belmonte” Mordaka w ostatnim czasie prezentowała się naprawdę obiecująco, co zwiastuje ciekawe oraz zacięte spotkanie.

W drugiej batalii driveBy spróbuje zdetronizować Team Queso, który w ostatnim czasie zdominował polską scenę VALORANTA. Drużyna Kamila „krytyqa” Dudka w październiku w ciągu zaledwie tygodnia zdołała wygrać dziesiątą edycję BeLoud Cup by Goong oraz PLE.GG: POLISH CIRCUIT, przez co niewątpliwie to właśnie ona będzie faworytem w tym meczu. Mimo to zespół Piotra „wondermaNa” Brańki z pewnością tanio skóry nie sprzeda i zawalczy o zwycięstwo w tym starciu. Co prawda driveBy podejdzie do tego spotkania w roli „underdoga”, jednak w kwalifikacjach ta ekipa pokazała, iż potrafi ogrywać wyżej notowanych rywali, pokonując Ownage w ostatnim etapie eliminacji.

Harmonogram BeContender #1:

30 października
10:00 Anonymo Esports vs Ungentium BO3
13:00 Team Queso vs driveBy BO3
16:00 finał drabinki wygranych BO3
31 października
12:00 półfinał drabinki przegranych BO3
15:00 finał drabinki przegranych BO3
18:00 finał BeContender #1 BO3

Turniej rozpoczyna się już 30 października i rozgrywany gdańskim Kinguin Esport Lounge. Transmisję z tego wydarzenia będziemy mogli oglądać na platformie Twitch.tv na oficjalnym kanale BeChampions. Komentarzem zmagań zajmą się Krystian „terp” Terpiński oraz Tomasz „Magvayer” Filipiuk.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Starxo, zeek, Acend

Pięciu Polaków powalczy o triumf w finałach LVP Rising Series

Już dziś rozpocznie się finałowa faza LVP Rising Series. W międzynarodowych zmaganiach VALORANTA weźmie udział osiem zespołów, w których składach znal...