Po fatalnym 2021 roku G2 Esports postanowiło przebudować swoją dywizję League of Legends, opierając ją na zaledwie dwóch członkach dotychczasowego składu. Samurajowie ruszyli na rynek transferowy w poszukiwaniu graczy na górną oraz dolną alejkę. Wygląda na to, iż dawni hegemoni Starego Kontynentu jeszcze przed zakończeniem mistrzostw świata znaleźli przynajmniej dwa nowe elementy układanki na kolejny sezon. Według nieoficjalnych doniesień prasowych formacja wybrała już nowego toplanera oraz wspierającego.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


Od dwóch triumfów w EU Masters do głównego składu G2?

Zacznijmy od najświeższych wieści, które na łamach Dot Esports podaje Pablo Suárez. Hiszpański dziennikarz informuje, iż supportem G2 zostanie Raphaël "Targamas" Crabbé. 21-letni zawodnik kończący się powoli rok spędził w Karmine Corp, a to oczywiście oznacza, iż mamy do czynienia z dwukrotnym triumfatorem European Masters. Belg miał zapracować na awans do League of Legends European Championship podczas testów, w których trakcie G2 sprawdzało się na tle uczestników Worlds z absolutnej czołówki. Umowa Targamasa z KCorp wygasa 14 listopada i jeśli tylko zawodnik dojdzie do porozumienia z Carlosem "ocelotem" Rodriguezem, po otwarciu okienka transferowego stanie się nowym Samurajem.

Trzej botlanerzy na celowniku Samurajów

Według Suáreza znacznie bardziej skomplikowana jest sytuacja w przypadku potencjalnych partnerów Belga na dolnej alejce. G2 rzekomo rozważa trzy możliwości: na celowniku ekipy znajdują się Victor "Flakked" Lirola z akademii MAD Lions; dwukrotny mistrz Europy z tego roku, Matyáš "Carzzy" Orság, któremu za kilkanaście dni kończy się umowa z Lwami, a także Steven "Hans sama" Liv z Rogue. Jedynie angaż Francuza wiązałby się z koniecznością sięgnięcia głęboko do portfela na potrzeby wykupu. Ceniony dziennikarz informuje, iż G2 nawiązało już kontakt z Łotrzykami, ale nie jest jasne, czy ci w ogóle będą skorzy rozstać się ze swoim botlanerem.

Na górnej linii już wszystko jasne?

Na koniec wieści od Yohana Markova z redakcji Jaxon, który potwierdza krążące już wcześniej po sieci pogłoski o przenosinach do G2 Sergena "Broken Blade'a" Çelika. Toplaner z przeszłością w TSM-ie i FC Schalke 04 rzekomo dogadał się już z Samurajami co do warunków współpracy i gdy tylko pozwolą na to wymogi regulaminowe, złoży podpis pod kontraktem.

Przypomnijmy, iż okienko transferowe na scenie League of Legends na dobre rozpocznie się dopiero w połowie listopada. To właśnie wtedy sfinalizowana zostanie zdecydowana większość roszad kadrowych. Na ten moment jedynymi zawodnikami oficjalnie pewnymi gry w G2 Esports pozostają Marcin "Jankos" Jankowski oraz Rasmus "Caps" Winther.