Premiera Arcane, czyli animowanego serialu osadzonego w świecie League of Legends, coraz bliżej. Po raz pierwszy w świat tej produkcji będziemy mogli zanurzyć się 7 listopada o godzinie 3 w nocy. Na samym serialu jednak Arcane się nie kończy – Riot Games rozszerzyło zasięg tej produkcji i zaprezentowało nam wiele rozmaitości w ramach RiotX Arcane.

Czym w ogóle RiotX Arcane jest? Jasnej definicji tego nie ma, a ta na stronie LoL-a mówi... niewiele. – RiotX Arcane jest uhonorowaniem wielu rzeczy, w tym wypuszczenia Arcane, gier i momentów, które nas łączą – czytamy. Można powiedzieć, że jest to trwający dwa tygodnie program świętujący premierę wspomnianego już kilkukrotnie w tym artykule serialu. Podczas tego programu do gry (a w zasadzie do gier) zostanie dodanych wiele nowości, a my będziemy mogli zgarnąć nagrody i upominki przygotowane przez twórców League of Legends.

Co nowego w grach?

Warto jednak od razu nadmienić, że wspomniane upominki będą do zdobycia nie tylko w sztandarowej produkcji Riotu. Ba – nie tylko w grach poświęconych światowi Runeterry. Nawet w VALORANCIE pojawi się garstka nowości, a jedną z nich będzie przywieszka do broni "Rybeńka" wzorowana na nazywającej się tak samo wyrzutni rakiet należącej do Jinx. Ponadto do FPS-a od Riotu trafi nowy agent, Chamber, o którym więcej dowiecie się w tym miejscu.

Jeśli zaś chodzi o pozostałe gry od Riot Games, czyli LoL-a, Legends of Runeterra, Teamfight Tactics oraz Wild Rift, tutaj naturalnie możemy się spodziewać nie tylko przedmiotów przypominających te z Runeterry, ale też w pełni jej poświęconych akcentów. I tak na przykład do League of Legends dodane zostaną m.in. nowe skórki dla Caitlyn, Jayce'a, Jinx oraz Vi (warto w tym momencie zaznaczyć: będą to skórki darmowe), akcenty mapy na Summoner's Rifcie oraz przedsezonowa aktualizacja, gdzie do gry zawitają m.in. dwa nowe smoki – Hextechowy oraz Chemtechowy.

CZYTAJ TEŻ:
Statystyki smoków, przedmiotów oraz run. Przedsezon 2022 bez tajemnic

W Wild Rifcie pojawią się nowe postacie (to znaczy nowe dla wersji mobilnej, bo w głównej grze są dobrze znane), a mianowicie Jayce oraz Caitlyn, zaś w Legends of Runeterra znajdzie się m.in. nowy tryb PvE. Nowość czeka na nas też w TFT, gdzie będziemy mogli grać w jednej drużynie ze znajomymi w trybie Double Up. Oprócz tego wdrożona zostanie szósta rotacja gry, czyli Bajery i Gadżety (więcej o niej pod tym adresem).

Kiedy kolejne wydarzenia?

RiotX Arcane odbędzie się w trzech częściach. Pierwsza, i zarazem najkrótsza, rozpocznie się 6 listopada podczas ceremonii otwarcia finału Worlds 2021, której klimat będzie żywcem wyjęty z Arcane. W nocy z 6 na 7 listopada odbędzie się premiera samego serialu, podczas której też będzie można zgarnąć kilka upominków. Aby zdobyć wszelkie przygotowane nagrody, trzeba mieć połączone konto Riot z Twitchem albo być zalogowanym na Arcane.com – no i oczywiście oglądać Arcane na jednej z tych dwóch platform. Więcej dowiecie się z tego artykułu.

Dwa kolejne epizody będą trwały już znacznie dłużej, bo każdy z nich równo po tydzień. Dni Postępu, czyli druga część RiotX Arcane, odbędzie się w dniach 7-13 listopada, a jej uwaga będzie poświęcona głównie Piltover. Kilka dni później klimat stanie się znacznie bardziej mroczny, bo przeniesiemy się do Zaun w ramach "Nocy w mieście pod miastem" – trzeciego odcinka RiotX Arcane trwającego od 14 do 20 listopada.

Więcej o programie RiotX Arcane przeczytacie pod tym adresem.