Wczoraj odbyły się dwa kolejne mecze w ramach grupy A tegorocznej odsłony Trinity Force Pucharu Polski. Tym samym poznaliśmy pierwsze rozstrzygnięcia w tym zbiorze, a mianowicie jedną z drużyn już zakwalifikowanych do play-offów, jak również ekipę, która musi pogodzić się z eliminacją.

AGO ROGUE ponad piratami

W finale drabinki wygranych lepsze okazało się AGO ROGUE i to zespół Jakuba "Sinmivaka" Ruckiego może już cieszyć się z awansu do czołowej czwórki zawodów. Wczoraj brązowi medaliści szóstego sezonu Ultraligi zwyciężyli piratesports 2:0, zajmując pierwsze miejsce w grupie. Tym razem obyło się bez zażartej walki o powrót do serii – choć nie były to kompletnie jednostronne potyczki, AGO ROGUE radziło sobie wyraźnie lepiej, szczególnie w pierwszej grze serii. Druga była bardziej zacięta, aczkolwiek po 36 minutach zakończyła się porażką Piratów, przez co trafili oni do finału drabinki przegranych.

Od kompletnej klęski do awansu

Tam czekało na nich Kopnięcie, które kilka godzin wstecz przedłużyło swoje szanse na play-offy, pokonując Team ESCA Gaming. Pierwsza gra w najmniejszym stopniu nie zwiastowała jednak ostatecznej wygranej KO – co prawda na jej rozstrzygnięcie musieliśmy czekać ponad 36 minut, ale bez cienia wątpliwości był to stomp ze strony ESCA. Dwa kolejne starcia były już znacznie bardziej zacięte, szczególnie w pierwszych dwudziestu kilku minutach, kiedy to wręcz niemożliwe było wskazanie drużyny bliższej wygranej. W obu przypadkach jednak zgarnięcie pierwszego Nashora przechylało szalę zwycięstwa na stronę Kopnięcia i pozostawała tam ona już do samego końca, dzięki czemu ekipa Kamila "Syrpy'ego" Pękackiego podtrzymała swoje szanse na play-offy. TEG natomiast żegna się z tą edycją TFPP jako pierwsza wyeliminowana drużyna.

Wyniki wszystkich wczorajszych meczów Trinity Force Pucharu Polski:

Poniedziałek, 1 listopada
17:30 Team ESCA Gaming 1:2 Kopnięcie BO3
20:30 AGO ROGUE 2:0 piratesports logo piratesports BO3

Czas na rozstrzygnięcia w grupie B

Kolejne mecze w ramach tegorocznej edycji Trinity Force Pucharu Polski już dziś od 17:30. Akcja przeniesie się do grupy B, gdzie najpierw czeka nas pojedynek o utrzymanie w zawodach pomiędzy Ricardo and Friends oraz elo turyści. Przegrany podzieli nieszczęsny los Teamu ESCA Gaming, zwycięzca zaś będzie już tylko o krok od awansu do play-offów. Krok jednak dość trudny, bo w walce o czołową czwórkę trzeba będzie pokonać Illuminar Gaming albo Dragon Enjoyers. Dziś te dwie formacje zmierzą się ze sobą – lepsza z nich wywalczy miejsce w półfinałach, gorsza zaś straci margines błędu w kolejnych spotkaniach.

Harmonogram dzisiejszych meczów Trinity Force Pucharu Polski:

Wtorek, 2 listopada
17:30 Ricardo and Friends vs elo turyści BO3
20:30 Illuminar Gaming vs Dragon Enjoyers BO3

Wszystkie mecze TFPP 2021 będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Transmisja z pierwszego meczu rozpocznie się około godziny 17:30.