Worlds 2021, Trinity Force Puchar Polski, a do tego inne turnieje i zimowe splity czołowych europejskich lig. Co prawda pierwsze z wymienionych zawodów zmierzają już ku końcowi, ale i tak będziemy mieli co oglądać podczas nadchodzących dni. A jeśli głównie interesujecie się poczynaniami Polaków na zagranicznym podwórku, warto zwrócić uwagę na Mateusza "Matislawa" Zagórskiego, który już wkrótce rozpocznie walkę o obronę miejsca EURONICS Gaming w czołowych niemieckich rozgrywkach League of Legends.

Matislaw zasila szeregi ESG na czas baraży Prime League

Zapytacie – "ale jak to? Przecież Matislaw nie grał w EURONICS". To prawda, nie grał. Ale już gra, a w zasadzie to zagra, przynajmniej przez jakiś czas. Niemiecka organizacja zdecydowała się na angaż 25-latka na czas baraży Prime League, podczas których ESG będzie broniło swojego miejsca w najbardziej prestiżowej lidze LoL-a u naszych zachodnich sąsiadów. Oprócz naszego rodaka szeregi EURONICS zasilił również Risto "Nukes" Luuri, który zastąpi na pozycji wspierającego Yannicka "Pandara" Greffa. Matislaw natomiast zajmie miejsce Timo "InDeeda" Götza, aczkolwiek ani on, ani wspomniany Pandar nie rozstali się z zespołem na dobre.

Dostałem szansę zagrać relegacje w Prime League z naprawdę fajnym teamem z dużym potencjałem. Postaram się jak najlepiej, żeby wygrać i zobaczymy, co przyniesie przyszłość. POLSKA GUROM w Niemczech.

Mateusz "Matislaw" Zagórski (źródło)

Pierwszy sprawdzian już w najbliższy piątek

W pierwszym meczu baraży o awans do Prime League Pro Division 2022 Spring nowa drużyna Zagórskiego podejmie 404 Multigaming, które zajęło fotel lidera podczas zmagań Division 1. Ewentualna porażka nie będzie jednak oznaczała eliminacji z zawodów, bo te zostaną rozegrane w drabince podwójnej eliminacji. To oznacza, że EURONICS czeka jeszcze pojedynek z TT willhaben albo WAVE Esports. Czy o utrzymanie, czy awans – tego dowiemy się w piątkowy wieczór. Na ten na godzinę 18:00 zaplanowane jest bowiem pierwsze starcie z udziałem ESG. Transmisja ze wszystkich spotkań będzie dostępna na kanale Prime League na Twitchu.