W tym tygodniu odbyły się półfinały fazy play-off LVP Rising Series Finale, gdzie cztery zespoły powalczyły o dwa sloty na finał lanowy w Barcelonie, który odbędzie się 13 listopada. W inauguracyjnym spotkaniu Acend rozgromiło Team Finest, a w drugim starciu Movistar Riders po ciężkim boju pokonało UCAM Esports Club, co oznacza, że w stolicy Katalonii zamelduje się aż czterech Polaków.

Wyniki meczów półfinałowych:

2 listopada
17:00 Acend 3:0 Team Finest BO5
3 listopada
17:00 Movistar Riders 3:2 UCAM Esports Club BO5

Acend oraz Movistar Riders zameldują się w Barcelonie

W pierwszym spotkaniu półfinałowym pomiędzy Acend a Teamem Finest faworyt mógł być tylko jeden, którym bez cienia wątpliwości był zespół z Polakami w składzie. Triumfatorzy VCT 2021: Europe Stage 1 Masters awansowali do fazy półfinałowej bez utraty mapy, gdzie równie pewnie pokonali Finest rezultatem 3:0. W fazie grupowej zespół Aleksandra "zeeka" Zygmunta dość gładko rozprawił się m.in. z LDN UTD, tym samym przyczyniając się do wyeliminowania ekipy Michała "MOLSIEGO" Łąckiego z europejskich rozgrywek.

Po drugiej stronie drabinki swoje zmagania toczyło Movistar Riders przeciwko UCAM Esports Club. W odróżnieniu od spotkania Acend, w tej batalii zobaczyliśmy pełny pięciomapowy pojedynek. Cała seria rozpoczęła się od zwycięstwa drużyny Maksymiliana "kamyka" Rychlewskiego na Bindzie, jednak chwilę później hiszpańska ekipa odpowiedziała zwycięstwem na Ascent. Niedługo potem mieliśmy przyjemność oglądać podobny scenariusz, gdyż trzecia mapa powędrowała na konto Movistar Riders, zaś w czwartej triumfowało UCAM.

Ostatnią areną w tym widowisku był Split, który został w stu procentach zdominowany przez podopiecznych Pablo "Darkzero" Ramosa Alonso. Ostatecznie cała seria zakończyła się triumfem formacji z polskim akcentem rezultatem 3:2. Na przestrzeni całego pojedynku kluczową postacią w szeregach swojego zespołu był Dawid "Filu" Czarnecki, który może pochwalić się najlepszym współczynnikiem zabójstw do śmierci spośród wszystkich graczy na serwerze.

Harmonogram LVP Rising Series Finale:

Wielki finał

13 listopada
TBA Acend vs Movistar Riders BO5

Wielki finał międzynarodowych rozgrywek zaplanowany jest na 13 listopada w Barcelonie. Transmisja z hiszpańskim komentarzem z ostatecznego starcia LVP Rising Series Finale pomiędzy Acend a Movistar Riders dostępna będzie na oficjalnym kanale LVP na Twitchu. Pula nagród w finałowym pojedynku wyniesie 12 tysięcy euro, z czego 8 tysięcy przewidzianych jest dla triumfatora.