Zapadły rozstrzygnięcia w kwalifikacjach do drugiej edycji turnieju BeContender, który należy do cyklu BeChampions. Podczas eliminacji doszło do ogromnych sensacji na polskiej scenie VALORANTA, gdyż wyeliminowane zostały takie formacje jak Ungentium, Anonymo Mentos, Team Queso oraz driveBy, co oznacza, że podczas turnieju lanowego w Warszawie nie obejrzymy żadnej ekipy, która wystąpiła podczas BeContender #1 w Gdańsku.

Wyniki ostatniej rundy eliminacyjnej do BeContender #2:

6 listopada
17:00 REBORN 2 : 0 Bagno BO3
17:00 Ownage 2 : 1 Team Queso BO3
20:00 AWARIA 2 : 0 driveBy BO3
7 listopada
20:00 Incognito  2 : 0 NoFear BO3

Ogromne sensacje podczas kwalifikacji

Podczas internetowych kwalifikacji do drugiej odsłony BeContender byliśmy świadkami ogromnych sensacji. Już w drugiej rundzie eliminacyjnej Ungentium zostało pokonane przez Bagno, a Anonymo Mentos zostało rozbite przez NoFear. Jak się jednak okazało, to jeszcze nie był koniec niespodziewanych rezultatów.

W ostatniej rundzie eliminacyjnej Team Queso zmierzył się z Ownage, które w zeszłym tygodniu oficjalnie zdecydowało się na zmiany w swojej formacji. Z zespołem definitywnie pożegnał się Arkadiusz "XITSHA" Nowak, a jego miejsce zajął Krzysztof "playboistarki" Lewandrowski. Spotkanie od samego początku dostarczyło widowni ogromnych emocji, gdzie na pierwszej mapie to jednak formacja Szymona "kenobiego" Łabędzkiego odniosła sukces po dogrywce na Breeze. Drugą mapą w tym starciu było Fracture, gdzie co prawda Ownage miało swoje dobre momenty, jednak finalnie to zespół Kamila "krytyqa" Dudka postawił kropkę nad i, tym samym doprowadzając do trzeciej mapy, którą był Ascent. Podczas niej to jednak kenobi i spółka okazali się znacznie lepsi, wygrywając rezultatem 13:5, dzięki czemu awansowali na finały lanowe BeContender #2 w Warszawie.

Honoru drużyn z pierwszej odsłony BeContender musiało bronić driveBy, gdyż reszta uczestników z gdańskiej edycji turnieju z cyklu BeChampions została już wyeliminowana. Jak się jednak okazało, formacja Piotra "wondermaNa" Brańki nie miała żadnych szans w starciu z AWARIĄ, która pewnie rozbiła swoich rywali wynikiem 2:0, przez co żaden zespół biorący udział w BeContender #1, nie pojawi się podczas drugiego epizodu BeContender.

W ostatniej batalii kwalifikacji Incognito podjęło rękawicę przeciwko NoFear, gdzie jednak zdecydowanie kandydatem do wygrania wydawała się być ekipa Przemysława "KEREME" Bogdanowicza. Jak się później okazało, nie bez powodu to Incognito było określane mianem faworyta, gdyż na pierwszej mapie, którą był Icebox, dość łatwo rozprawiło się ze swoim rywalem, wygrywając rezultatem 13:5. Chwilę później zawodnicy obu ekip przenieśli się na Binda, gdzie również to KEREME i spółka okazali się być o półkę wyżej nad swoim rywalami, triumfując wynikiem 13:6, dzięki czemu cała seria zakończyła się zwycięstwem Incognito 2:0.

Lista uczestników BeContender #2:

REBORN

Ownage

AWARIA

Incognito

tweethy kenobi YouBreak 6ix
Wolly jas Katu kaajak
Magni playboistarki saiko BabkaJuzia
AYUKO avis Stix KEREME
Sosna mermi GRUBINHO joXer
mausi (trener) Patr1k (trener)

Turniej lanowy BeContender #2 odbędzie się 20 a 21 listopada w warszawskim Kinguin Esports Performance Center. Pula nagród tych rozgrywek wyniesie 10 tysięcy złotych, a dodatkową stawką są punkty rankingowe BeChampions, dzięki którym cztery najlepsze polskie formacje zmierzą się podczas styczniowego turnieju lanowego – BeChallengers. Transmisja z wszystkich spotkań odbędzie się na oficjalnym kanale BeChampions za pośrednictwem platformy Twitch.